Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Két koszorúzás közt egy testületi ülés

A rendezvénysorozat 1-jei programja a Templom téren kezdődött, ahol ünnepélyes keretek közt megkoszorúzták Szederkényi Ádámnak, a Bányász Fúvószenekar alapító karnagyának emléktábláját.
Ezt követően 16 órakor a Himnusz hangjaival vette kezdetét a színházban tartott ünnepi képviselő-testületi ülés. A termet megtöltő városházi vezetők, intézményvezetők, cégek, vállalkozások képviselői, önkormányzati képviselők, testvérvárosi küldöttségek, kitüntetettek és hozzátartozóik előtt Páva Zoltán mondott ünnepi beszédet. A polgármester, aki egyben a térség országgyűlési képviselője is, méltatta a bányász elődök áldozatkész munkáját, melynek eredményeként a kis faluból néhány évtized alatt csaknem 30 ezres várossá fejlődhetett Komló.
A rendszerváltást követő években több ok együttes hatására ugyan térdre kényszerült a város - mondta Páva Zoltán, - de a nehézségek ellenére sikerült a talpraállás, sőt Komló és a kistérség is fejlődik, gyarapodik - az ezt bizonyító számokat, tényeket is hallhatták az ünnepség résztvevői a polgármestertől.
Az ünnepi megemlékezést követően elismerések átadására került sor. Elsőként Fábos Józsefnét, az önkormányzat szociális irodájának nyugalmazott vezetőjét szólították a színpadra, aki augusztus 20-án a belügyminisztertől a "Köz Szolgálatáért" érdemjel ezüst fokozatát vehette át, s ehhez gratulált az ünneplők előtt a város nevében Páva Zoltán; majd ugyenezt tette Csontos Sándorral, a Nagy László Gimnázium tanárával is, aki szintén augusztus 20-án belügyminiszteri dicséretben és jutalomban részesült.
Ezt követően a 2005. évi Komlói Napok alkalmából odaítélt elismeréseket adták át, melyeket a következők kaptak:
"Pro Civitate": Kovács Tiborné, a Nevelési Tanácsadó és Logopédiai Intézet vezetője, Neff Imre, a komlói Diabetes Klub vezetője és Szekeres Ernő, a rákbetegek helyi szervezetének az Új Nap Klubnak a vezetője;
"Pro Urbe": dr. Kiss Endre, a Szigetvári Takarékszövetkezet elnöke, Kovács János, Komló-bányaüzem nyugalmazott vezetője;
“K.V. Önkormányzata Képviselő-testületének Elismerő Oklevele”: Balinger Gisela a neckartenzlingeni kapcsolatok ápolásáért, a PIER Clothing Kft., Ferenczy Tamás a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara komlói elnöke, Kovács László nyugalmazott rendőrkapitány, Szentpáli Pálné a Komló Városi Bíróság tanácsosa, Bobály János a KŐKA Kft. kereskedelmi igazgatója, Kollár Lászlóné a Felsőszilvási Általános Iskola igazgatóhelyettese, Lotz Jenőné óvodavezető, id. Deli András a Mecseki Szénbányák nyugalmazott körletvezetője, Horváth Kálmán autómosó-gumiszerelő, Kassai János a Komlói Bányász Horgász Egyesület ügyvezető elnöke, és a Komlói Bányász Horgász Egyesület.
Ezeken felül Notheisz Mária a Polgármesteri Hivatal szociális ügyintézője a "Komló Város Szociális Munkájáért" kitüntetést kapta. "Komló Város Közszolgálatáért" posztumusz kitüntetésben részesült Nagy Sándor volt tűzoltó alezredes. Gyöngyössy Zoltán Liszt-díjas fuvolaművész "Komló Város Közművelődéséért", Huszár Zoltán, a Gagarin Általános Iskola igazgatója "Komló Város Közoktatásáért", dr. Bíró Ferenc nyugalmazott gyermekorvos és dr. Tamás Zsuzsanna gyermekorvos "Komló Város Közegészségügyéért”, Dudás István atlétaedző "Komló Város Sportjáért" díjat kapott.
A Komlónak jutatott adományokért polgármesteri dicséretben részesült Manfred Rathmann, Stergios Vlasakidis, Else Hirn, Willi Hirn, Doris Wörner és Heinz Wörner neckartenzlingeni polgárok.
Az ünnepi ülést követően a program a Bányászparkban folytatódott, ahol a Himnusz elhangzása után az egyik kitüntetett, egykori bányaüzem-vezető Kovács János mondott ünnepi beszédet. Ezt követően a város, a pártok, civil szervezetek, a Pannon Power Holding, a Mecseki Bányavagyon-hasznosító és a testvérvárosok képviselői, végül a hozzátartozók, barátok, ismerősök helyezték el koszorúikat, virágaikat, s tisztelegtek a hősi halottak emléke előtt. Az emelkedett hangulatú ünnepség a Bányászhimnusz hangjaival ért véget.

O.P.