Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Kapcsolatok Impresszum
Adózás, helyi adók Államigazgatás Állatbarát Állattartás Balaton Befektetés Bemutatjuk Bér, jövedelem Beruházás Biztosítás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Elemzések, tanulmányok Életmód Energiagazdálkodás Építési ügyek Érdekességek Események EU információk EU pályázatok Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Fogyasztóvédelem Gasztronómia Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Helyi önkormányzat Helyi rendeletek Helyi szolgáltatások Helytörténet Hőszolgáltatás Humán Idegenforgalmi információ Információ Informatika Informatika és távközlés Innen-onnan Innováció Interjú Internet / multimédia Irodalom Jegyzet Jótékonyság Kamarák Karácsonyi ünnepségek Karrier Katasztrófavédelem Képviselők Képviselők hírei Képviselőtestület képviselő-testület Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közműépítés Közműépítés és szolgáltatás Köztársasági elnök Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Lelkisegély MSZP Munkaerő Munkavédelem Műszaki Tudományok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Népművészet Nyugdíjasoknak Oktatás Pályázatok Parlament Párthírek Pedagógia Polgári védelem Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalom Távközlés Technika Terrorizmus T-Kisebbségek Történelem Törvény, rendelet, szabályozás Tudományos hírek Tudósítás Turizmus TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények Vízszolgáltatás
"Csak a hétköznap maradandó..."

 
                                                      

Negyven év - egy emberöltő. Negyven év - sok munka, sok öröm. Negyven év - útravaló és emlékek tárháza. Negyven év - egy komlói középiskola életkora.  Kezdetben Steinmetz Miklósról elnevezett, később Kazinczy Ferencre magyarosított,  három éve  a  megyei fenntartásba került,  Nagy László nevével fémjelzett, összevont középfokú intézményegységek egyike. Köznyelven a Kazinczy, ahol az eltelt évtizedek alatt annyian tanítottak és tanultak, annyian szereztek tudást, kaptak szakmát, éltek át diákszerelmeket, élményeket, örömöket és persze kudarcokat.

Fotó: Szeledi József
Valamennyien hónapokon át készültek az ünnepi alkalomra, a színházban tartott ünnepélyre, melyet a voltak és a maiak, a meghívottak és az érdeklődők közül számosan megtiszteltek érdeklődésükkel. Mert visszanézni jó, elérzékenyülni nem szégyen, együtt lenni semmi mással nem pótolható érzés. Újra vagy végre egymásra lehet találni, a közösen formált alma materre emlékezni, beszámolni arról, ami közben történt, s meg- tervezni a következő találkozót, az ötvenediket. Mert az máris itt kopog az ajtón...

Fotó: Szeledi József
Rendhagyó módon nem volt ünnepi beszéd. A színpadot fiatalok foglalták el, diákok s köztük egy tanár, aki velük együtt szinte lubickolt a szívesen vállalt feladatban és persze a tetszést kifejező tapsban.  Versben, prózában, zenében és vetített képekben lepergett mindenki előtt a múlt. Az építkezés, a sártenger, az átadott és belakott intézmény. Felnőttek és gyerekek "modern és jó iskolát akartak, gazdag és sokféle tevékenységgel", amelyet nem készen kaptak valahonnan, hanem évek munkájával, megfeszített akaratával megteremtettek - semmiből egy új világként -, közösen. Akik itt végeztek, azok megtanultak valamit, valami fontosat, a legfontosabbat: tartást, emberséget, szolidaritást. Amit az egyik szereplő költői szavakkal így fejezett ki:
                           Ne légy türelmes, hogyha megaláznak,
                           Igaz hitedet védd, ahogy tudod...
                           Gyűlöld az önkényt és az erőszakot...
                           S ha tenni kell, ne késlekedj sokat...


Igen, így volt, amikor a gyakorló vagy már végzett egészségügyisek  a betegágy mellett enyhítették az elesettek szenvedését, amikor önkéntes vöröskeresztes tevékenységet végeztek, amikor időseket patronáltak, amikor kulturális, sport- vagy tanulmányi téren jeleskedtek. Amikor a közgazdaság iránt érdeklődők tanirodájukban készültek későbbi pályájukra, ahogy a mostani akkreditált képzésben részt vevők szintén komolyan veszik későbbi feladatukat, az intézménykommunikátorságot. A legtisztább iskola, a legkulturáltabb tanulók, az egyik legösszeforrottabb tantestület, a legjobb konyha, a leg...leg...leg... Akár Komlóról, akár vidékről jönnek az elsősök (100 férőhelyes a kollégium), hamarosan mind tagjai lesznek a nagy családnak. S ez így van jól!

Fotó: Szeledi JózsefNem véletlen, hogy a  megemlékezés két blokkból állt, az első az iskoláé, a másik a nemzeté, lévén március tizenötödike előestéje. A magvas gondolatokat népdaléneklés, tánc és modern zene váltotta. A szép estének azonban nem volt vége. Páva Zoltán polgármester, országgyűlési képviselő meleg szavakkal méltatta az alkalmat. Nem üres kézzel jött: ajándékot hozott az iskolának,  tortát a szereplőknek és az ünnepséget kézben tartó igazgatóhelyettesnek, dr. Baán Mihálynénak. Külön is köszöntötte Szabó Józsefné és Velényi Zoltán pedagógusokat, valamint Gyöngyösi Mária gazdaságvezetőt. Az igazgató úr, Rendeki Ágoston pedig a különböző versenyeken, pályázatokon nyertes diákoknak hirdetett eredményt.


Magam egy "nem    reprezentatív" felméréshez arra kértem a 10/c osztály néhány  tanulóját, írja le véleményét az iskoláról és/vagy a műsorról. Íme néhány  vallomás: "A sikeres érettségi után az ötöd- és hatodéven olyan szakma tanulására van lehetőségünk, amit felnőttként szeretnénk csinálni." "Jó a közösség, remek barátokat szereztem,  a tanárok is normálisak." "Az előadás jó volt. Sok mindenre ráébresztett. Örülök, hogy itt lehettem."