Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Sportdíj átadó gála a városházán

Családias ünnepségen osztották ki a 2005-ös díjakat
A 2005-ös esztendő legjobbjainak járó díjak átadását a Gödöllői Sport Közalapítvány a hagyományoktól eltérően, nem a sportbál keretein belül tartotta, az ünnepségnek a városháza díszterme adott otthont. A családias hangulatban zajló ünnepségen kiosztották az Év Sportolója, az Év Edzője, és a Gödöllő Sportjáért díjakat, továbbá kitüntették a 16 év alatti magyar bajnokokat és dobogósokat, valamint a 14 év alatti korosztályban a Jövő Reménységei díjakat, és kiosztották a GEAC Aranykoszorús Jelvényeit is.
A GEAC aranykoszorúsai vehették át először az elismeréseket Dr. Molnár Józseftől, a Szent István Egyetem rektorától. A jelvény adományozásának feltételei, a sport bármely területén tartósan és példamutatóan végzett munka és a vele járó teljesítmény, amely előbbre vitte az egyetemi klub eredményességét, öregbítette hírnevét. A díjazottak: Bodnár Annamária (kézilabdázó), Buda Gergely (kosárlabdázó), Kiss Dániel (kosárlabdázó), Lálity Zsolt (atléta), Prisztóka György, Rumán Gyula (labdarúgók), Tóth Krisztián (röplabdázó), Volkova Natalia (röplabdázó), Valkay Anna (vívó).
Az Év Sportolója kategóriában Bures Tamás a Gödöllői Taekwon-do SE versenyzője, hasonlóan az előző évhez, a képzeletbeli dobogó legalsó fokára álhatott fel. Bures Tamás a velenjei Európa Kupán első helyezést ért el, felnőtt, és ifjúsági kategóriában is országos bajnok lett. Edzője Czeba Mihály.
Az idén is adtak át megosztott díjat (2004-ben harmadik díjat osztották meg), ezúttal a másodikoknak. A 2005-ös év teljesítménye alapján, második díjat vehetett át Gudmann Csilla és Gémesi Csanád. Gudmann Csilla az Architekton Gödöllői Röplabda Club meghatározó játékosa. Az irányító, harmadik éve csapatkapitány. 2005-ben részt vett a strandröplabda Európa Bajnokságon, a magyar bajnokságban bronzérmet szerzett. Edzője Hollósy László. Gémesi Csanád, a Architekton GEAC vívója. A junior világbajnokságon csapatban bronzérmes, egyéniben nyolcadik helyezett lett. A Junior Világkupán 3. és 7. helyezést ért el, diákolimpiai bajnok. Edzője Subert László.
Az Év Sportolója Pék Andrea lett, akit a gödöllői díj mellett, Pest megyében is az Év sportolójának választották, valamint a megyei atléták között is Ő végzett az élen. Pék Andrea a GEAC atlétája, a Szent István Egyetem hallgatója. A felnőtt magyar bajnokságon aranyérmet szerzett 400 méteres gátfutásban, negyedik lett 400 m síkon és a 4x400-as váltóban. Az Egyetemi főiskolai OB-n első helyezett 400 m gáton, második 400 m síkon és tagja a bajnok 4x400-as váltónak. Az Európa Kupán 8. helyet szerzett a magyar válogatott tagjaként. A díjat edzője, Benkő Ákos vette át, mivel az atléta jelenleg egy szakképzési kurzus keretében Angliában tanul.
Különdíjat kapott Erdélyi Zsófia és Végvári Dóra. Erdélyi Zsófia a GEAC atlétája, ötszörös országos bajnok, a fedettpályás junior OB-n 1500 és 3000 méteren, 2000 m akadályon országos junior rekordot ért el, 10000 méteren aranyérmes. Egyéni diákolimpiai bajnok mezeifutásban. Edzője: Gadanecz György és Csoma Ferenc. Végvári Dóra a GEAC atlétája többszörös korosztályos magyar bajnok, aki a MASZ felnőtt fedettpályás versenyén 617 cm-re javította az ifjúsági magyar távolugró csúcsot. Edzője Fülöp Péter.
A tavalyi eredmények alapján az Év Edzője Szörényi István szakedző, aki a GEAC atlétikai szakosztályánál dolgozik. Az évek során kialakította az ország legeredményesebb utánpótlás rúdugró műhelyét. Tanítványai 2005-ben nyolc országos egyéni aranyérmet, hat bajnoki ezüst és három bronzérmet szereztek. Atlétái sorra nyerik a korosztályos szövetségi versenyeket. A diákolimpián a rúdugrás mellett magasugrásban is érmes helyezéseket értek el. Három versenyzője korosztályos válogatott, öt tanítványa aranyjelvényes lett.
A Gödöllő Sportjáért Díjat az idén, Dr. Bucsy Lászlónak ítélte oda a sportkuratórium. Dr. Bucsy László az elmúlt 30 évben megszervezte azt a közel 150 főből álló közösséget, akik sportegyesületi keretek között űzik a lovas szabadidős és a versenysport különböző ágait. Rendszeresen megszervezik és részt vesznek Gödöllő város sport és hagyományőrző rendezvényein, a hagyományos tavaszi lovas hadjáraton, a Március 15-i lovas felvonuláson, a Május 1-i díjugrató versenyen. Lovas túrákat, helyi versenyeket rendeznek. Alapítója a Lovas Nemzetőrségnek és vezetője a Blaháért Társaságnak. Együttműködnek a Polgárőrséggel a környezet tisztaságának megóvásában. A Gödöllői Lovas és Hagyományőrző Sportegyesületből kikerült sportolók eredményesen szerepeltek a díjlovagló, távlovagló és díjugrató szakágakban.
Az est folyamán kitüntették a 16 év alatti fiatal versenyzőket is. Országos bajnokok lett Czindrity Attila, Deák Nagy Marcell, Gajdácsi András, Horváth Bálint, Jilly Krisztina, Palánkai Bea (atlétika, GEAC), Benkó Réka, Gáll Csaba, Steiner Dániel (vívás, GEAC), Könczöl Alexandra (taekwon-do). Dobogós helyen végzett Csikós Gergő, Kisgergely Balázs, Papp Gergő, Szekeres Tamás, Tóth Viola (atlétika, GEAC), Berczel Nóra, Gémesi Bence, Nagy Petra (vívás, GEAC), Bures Réka, Kohári Zoltán, Major Ádám, Gersteinbrand Alexandra, és Soós Gergely (taekwon-do).
Az egyéni helyezések mellett, csapatban is kiemelkedő eredményeket nyújtottak a fiatalok. Bajnokok lettek atlétikában az Erkel Ferenc Általános Iskola tanulói a 4x1000 m-es váltóban és mezeifutásban. Edző: Gadanecz György. GEAC rúdugrásban a fiú és lánycsapat. Edző: Szörényi István. Vívásban a GEAC női junior kard, leány újonc kard, férfi gyermek kard és fiú újonc tőr csapat. Edzők: Subert László, Navarrete József, Kurucz Balázs, Fekete Gábor. Akrobatikus tornában diákolimpia gyermek korosztályban a vegyes páros, serdülő korosztályban a leány és a vegyes páros nyert bajnokságot. Az országos bajnokságon gyermek korosztályban a leány és a vegyes páros lett bajnok, serdülő kettő korcsoportban pedig a fiú négyes szerzett aranyérmet. Edző: Kőhler Ákos.
A 14 év alatti kategóriában, a Jövő Reménységei díjat vehetett át, Csikós Mónika (atléta, GEAC), Éder Boldizsár (labdarúgó, Pelikán FC), Fibecz Alexandra (ritmikus gimnasztika, Vuelta SE), Gódor Dóra (kézilabdázó, Gödöllői KC), Lantai Borbála (taekwon-do, Gödöllői Taekwon-do SE), Majoross Krisztina (kosárlabdázó, Gödöllői Kosársuli SE), Seregi András (vívó, GEAC), Szamosi Attila (akrobatikus torna, Grassalkovich SE), Tompa Tímea (röplabdázó, Gödöllői RC), Tóth-Velez Valentin (labdarúgó, Gödöllői Futsal Klub), Varga Bence (labdarúgó, Gödöllői Góliát).
A díjakat dr. Gémesi György polgármester és Benkő Ákos adták át a sportolóknak.