Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Csaknem egyöntetűen támogatta a képviselő-testület.1.

Legyen Gödöllő pihenő- és kulturális központ

 

Gödöllőnek megvannak az adottságai ahhoz, hogy minőségi kisvárossá fejlődjön, hogy színvonalas pihenő- és kulturális központként szolgálja lakóit, fogadja vendégeit. Ahhoz azonban, hogy ez valóra váljon, még a mostani, csapadékbő időjárással számolva is sok víznek kell lefolynia a Rákos-patakon. A településfejlesztési koncepció tervezése azonban már közel egy éve zajlik az önkormányzat megbízásából. A TETT Stúdió és az Érték Térkép Kft. túljutott a munka felén. A vizsgálatok, interjúk és kutatások eredményeiből kiindulva a képviselő-testület március 2-i ülésén – Gémesi György polgármester előterjesztésére kijelölhette a fejlődés hosszú távú, 10-15 évet átölelő irányát.
Az önkormányzat által szorgalmazott tudatos városfejlesztés nélkülözhetetlen ahhoz, hogy Gödöllő állja a versenyt más településekkel és jobban érezzék magukat itthon a gödöllőiek. Az infrastruktúra legsürgetőbb hiányainak pótlásához másfél évtized kellett. Ezen a feladaton lassan-lassan túl leszünk. Régiós, agglomerációs és megyei fejlesztési tervek készülnek, számolnak városunk adottságaival és tetteivel. Helyben elkészült, majd frissítette a képviselő-testület Gödöllő közművelődési és sportkoncepcióját, elfogadást nyert a város egészségügyi középtávú fejlesztési terve, készülőben van a közlekedésfejlesztés koncepciója. Mindezekre támaszkodni tudtak és tudnak a településfejlesztési terv készítői, akik személyes beszélgetéseken is ismerkedtek a gödöllőiek véleményével, hogy leltárba vegyék a város előnyeit-hátrányait.
Így jutottunk el máig, amikor is a képviselő-testület nagy többséggel, 19 igen 2 nem szavazattal és egy tartózkodással elfogadta a javasolt jövőképet, a színvonalas pihenő- és kulturális központtá válás „látomását”.
Mit jelent ez „aprópénzre váltva”? Olyan települést, amely tóvidékét, termálprogramját, lovassportját, parkjait a pihenés, kastélyát, színházát, művészeti hagyományait a kulturális turizmus javára fejleszti és hasznosítja. Olyan Gödöllőt, ahol az egyetem és a kutatóhelyek a gazdasággal karöltve hasznosítják a tudást, egyben megerősítik a konferenciaturizmust. Olyan várost, amely ipar parkban várja a befektetőket, amely térségi egészségügyi és oktatási központ. Ez a település megbecsüli és erőforrásként hasznosítja felszíni és felszín alatti vízkincsét, végül környezettudatos városi hulladék- és energiagazdálkodással állít példát környezetének.
Figyelmes olvasóink jól tudhatják lapunkból is, a hosszú távú fejlődés magjainak jó részét már el is vetette az önkormányzat.

Görög katolikus templom
Megszépülhet a közterület

Módosította a képviselő-testület a Kazinczy utca, a Kazinczy lakótelep és környéke szabályozási tervét és helyi építési szabályzatát. A döntésnek az az előzménye, hogy a görög katolikus szervezőlelkészség önálló templom építésére szánta el magát Gödöllőn, melyhez az önkormányzat segítségét kérte.
 A képviselő-testület 2004-ben úgy döntött, hogy ha a készítendő szabályozási terv arra lehetőséget ad, akkor a Kazinczy lakótelep Röges utca felé eső végében, a Rákos-patak szomszédságában telek alakítható ki a templomépítés céljára.
A tervkészítés során beigazolódott, hogy a jelenleg rendezetlen, nehezen megközelíthető önkormányzati terület alkalmas a templom elhelyezésére. A tervegyeztető lakossági fórumon nem hangzott el negatív vélemény a templomépítéssel kapcsolatosan, felmerült azonban az az igény, hogy a beépítéssel egyidejűleg a közterületek is megszépüljenek. A most elfogadott terv és szabályzat erre lehetőséget ad.