Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Gödöllő 40 éves

 Jubileumi rendezvények

 Megkezdődik az első nagyobb rendezvénysorozat, amellyel Gödöllő várossá válásának 40. évfordulóját ünnepeljük. Valamennyi intézmény, kulturális egyesület, diákok és nyugdíjasok egyaránt bekapcsolódnak az eseményekbe, amelyek nemzeti ünnepünk, az 1848-as forradalom és szabadságharc kitörésének 158. évfordulójának megünnepléséhez kapcsolódnak. Az jubileum megünneplésének módjáról társadalmi bizottság döntött, melyben a város intézményeink vezetői, és a civil szervezetek képviselői egyaránt helyet kaptak. A rendezvénysorozat keretében kiállítás-megnyitó, ingyenes kastély és mozi látogatás mellett kulturális gálaprogram várja mindazokat, akik szeretnének megemlékezni a jeles évfordulóról, s mind jobban megismerni városunk közelmúltját, és azokat az értékeket, amelyeket az elmúlt évtizedek alatt hozott létre. A kulturális, társadalmi és sport eseményeket egyaránt magába foglaló ünnepségsorozatról Guba Lajossal az önkormányzat kulturális bizottságának elnökével beszélgettünk.
- Március 15. megünneplésének városunkban mindig is nagy hagyományai voltak, s rangját mutatja, hogy ilyenkor adjuk át a Gödöllő Városáért díjat is. Az idei esztendő, várossá válásunk 40. évfordulója jó alkalom arra, hogy nemzeti ünnepeinkhez kapcsolódóan bemutassuk, hogyan változott, fejlődött Gödöllő az elmúlt évtizedek alatt. A kettős ünnep arra is lehetőséget ad, hogy városunk lakói közül minél többeket bevonjunk az eseménysorozatba.
- Egy ilyen ünnepségsorozat, mit jelent a város költségvetésének?
- Nem hinném, hogy ezt a kérdést így kellene megközelíteni.
- Amikor egy családban születésnapot ülnek, akkor ott is szépen rendbe teszik az otthont, vendégeket fogadnak, ajándékot adnak, a lehetőségekhez képest. Mi sem teszünk mást. Ráadásul a városi jubileumi ünnepségnek a nemzeti ünnepekkel közös megrendezése takarékosságra adott lehetőséget, s így az a város költségvetését sem terheli jelentős mértékben. Egyébként nem ez az első alkalom, hogy a városi ünnepet és nemzeti ünnepünket egybe kapcsolva rendezzük meg. Néhány évvel ezelőtt, a Múzeum és a piac épületegyüttesének avatásakor is így tettünk.
- Az eddigi munka során, hogy látja, mennyire érdeklődnek a gödöllőiek a jubileum iránt?
- Miután az ünnepségsorozat eseményit egy olyan társadalmi bizottság szervezi, amelynek munkájában a városi intézmények mellett a civil szervezetek, az idősek és a fiatalok képviselői egyaránt részt vesznek, s lakosság legszélesebb köréből érkeztek az ötletek, javaslatok, biztos vagyok benne, hogy sikerült olyan programot összeállítanunk, amelyben mindenki megtalálja azt, amely számára érdekes, és amely megerősíti benne a Gödöllőhöz való kötődést, a gödöllőiség érzését.