Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Ismét Gödöllőn a Talamba

 Vadonatúj program

Március 31-én ismét fellépett Gödöllőn, a Petőfi Sándor Művelődési Központ színháztermében a Talamba ütőegyüttes. A társulat szereti Gödöllőt, Gödöllő szereti a társulatot. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mit a telt házas koncertek sokasága.
Az ütőegyüttes 1999-ben alakult, öt állandó tagja a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végezte tanulmányait. Az együttes célja, hogy az ütőhangszereken keresztül megismertesse, valamint megszerettesse az igényes komoly-, és könnyűzenét az emberekkel. A koncerteken elsősorban saját szerzeményeiket és komolyzenei, illetve könnyűzenei átirataikat adják elő, de nagyon fontosnak tartják a kortárs zeneszerzők műveinek népszerűsítését is. Az aktuális fellépéssel kapcsolatban beszélgettünk Zombor Leventével.
– Nagyon nagy népszerűségnek örvendenek Gödöllőn.
– Ez többek között annak is köszönhető, hogy az együttes a koncepciót, a teátrális ütőhangszeres játékot tekintve ritkaságszámba megy az országban. Nem sokan vannak, akik hasonló módon közelítik meg a zenét, mint mi. Ennek ellenére még mi is meglepődtünk, amikor első alkalommal léptünk fel Gödöllőn. Nem is számítottunk arra, hogy telt házas koncertet fogunk adni. A közönség kiváló volt. Azóta minden évben visszatérünk egy nagyszabású fellépés erejéig. Szerencsére az érdeklődés egy cseppet sem lankadt. Szeretünk itt játszani és úgy látszik, hogy a közönség is szeret minket, szereti azt, a mit csinálunk.
– Hangszerbemutatókat is tartanak iskolásoknak...
– Igen. A napokban is, amikor itt próbáltunk, négy bemutatót tartottunk diákoknak, telt ház előtt. A fiatalokat nagyon érdekli, hogy milyen hangszereket használunk, hogyan szólaltatjuk meg azokat.
– Milyen műsorral készülnek most?
– Újítottunk, egy régi szám sem hangzik majd el. Az előadás címe a Páratlan utakon névre hallgat, ugyanis most a délszláv, szerb terület muzsikáit formáltuk a saját képünkre, mondhatni talambásítottuk. De ugyanígy újdonságot jelent majd az afrikai, latin-amerikai és afrokubai ritmusok szintén talambásított bemutatása is.
– Ismét két elkülöníthető részre lehet osztani a programot?
– Tulajdonképpen igen. Az első részben a komolyabb hangvételű darabok szólalnak majd meg. Bemutatjuk például Paul Ducas: A bűvészinas című művét, mely alatt a hátunk mögötti kivetítőn különböző hangulati elemek jelennek majd meg, alátámasztva a zene mondanivalóját. A második részt a könnyedebb, vidámabb, táncosabb, humorosabb, jelmezfelvonultatós tételek uralják majd.