Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Régen látott siker Gödöllőn

Labdarúgás – győzelemmel kezdek a fiúk
Az elmúlt hétvégén megkezdte szerep-lését városunk labdarúgó csapata. A nemzeti bajnokság harmadik vonalában szereplő Pelikán FC a tavaszi első két fordulóban nem jutott szóhoz, mert a pálya alkalmatlansága miatt el kellett halasztani a mérkőzéseket. Az NB III utolsó helyén telelő, teljesen átalakult csapat sikeresen mutatkozott be Lrincz Emil irányításával a 18. fordulóban, és 3-2-re győztek a középmezőnyhöz tartozó Kistarcsa ellen. A csapat legutóbb a bajnokság negyedik fordulójában tudott nyerni.

Lőrincz Emil fiatal csapata a 19. fordulóban azt a Salgótarjánt fogadja április elsején, aki ellen az őszi szezonban egyetlen győzelmét tudta aratni, még Ivanovics Károly irányításával (a Pelikán FC Gödöllő az utolsó helyen áll a bajnokságban, hét szerzett ponttal).
Az ifjúsági csapatnál is új edző irányítja a csapatot az év elejétől. Lovrencsics László vezette fiatalok is nyertek (4-0), és a bajnokság harmadik helyén állnak.

Gödöllő - Kistarcsa 3-2 (1-1)
Gödöllő, 200 néző. Vezette: Tóth I. (Laczkó Z., Bimbó I.)
Pelikán FC Gödöllő: Edelényi 5 – Németh V. 6, Hidvégi 6 (Bencsik 5, 60. p.), Kovács Ákos 6, Kovács Ádám 6 – Miczi D. 6, Nagy K. 5, Zacsovics T. 5-2=3, Harmat 6 – Lakatos 5 (Németh K. 0, 75. p.), Petényi 6. Edző: Lőrincz Emil. Kistarcsai PFK: Kristóffy 4 – Hegyi 4, Szőke 5, Fekete 4, Jenei O. 4 – Alex 4, Tábori 4, Vágó Cs. 4, Keszthelyi L. 4 – Kertész 5 (Szigeti D. 4, a szünetben), Chuckwurah 3. Játékos-edző: Burillák Mihály.
Gól: Petényi, Vágó Cs. (öngól), Zacsovics T. (11-esből), ill. Kertész, Szőke. Kiállítva: Za-csovics T. a 70. percben (a második sárga lap után).
LŐRINCZ EMIL: – Rendkívül idegesen játszottunk, ami a mi helyzetünkben érthető, de végül is elértük a célunkat. Amit nem jó játékkal, hanem küzdelemmel ért el a csapat.
– Ilyen bemutatkozásról álmodott?
– A mérkőzésen nem játszottunk jól, ideges volt a hangulat, tehát nem. De az első bajnoki volt, a srácok tudtak küzdeni. Nyernünk kell, és nekünk most csak ez számít. Ha nem ilyen helyzetben lennénk, törekednénk a szép játékra is, de nekünk eredményesen kell futballoznunk.
BURILLÁK MIHÁLY: – Egy roppant gyenge színvonalú mérkőzés volt, és nagyon gyengén játszottunk. Számunkra egyértelműnek tűnt, hogy elcsalták a mérkőzést.