Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Horváth Bálint diákolimpiai bajnok mezei futásban

Diákolimpia

Április 20.-án rendezték a 2006-os Diákolimpia mezei futóversenyének országos döntőjét Gödöllőn. A döntőn közel 1200 diák állt rajthoz a városi repülőtéren kialakított pályán. A legrövidebb futótávot a III. korcsoport lány versnyzői teljesítették 2000 méteren, míg a leghosszabb távot a VI. korcsoport fiú kategóriájában futották, ahol 5 kilómétert kellett teljesíteni.
A gödöllői versenyzők közül a legjobb eredményt az Erkel Ferenc Általános Iskola tanulója Horváth Bálint érte el, aki a negyedik korcsoportban mindenkit maga mögé utasítva az első helyen végzett a 4 km-es távon. Ugyan ebben a korcsoportban a fiú csapatversenyben is jól szerepeltek az Erkelesek és a dobogó harmadik fokára álhattak fel a fiatalok. Edzőjük Gadanecz György is különdíjban részesült.
Még egy dobogós helyezést szereztek városunk fiataljai az országos döntőn. A Gödöllői Református Líceum Gimnázium csapata összesítésben a harmadik helyen végzett az ötödik korcsoportban a lányoknál.