Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Gémesi György kilépett az MDF-ből

 Gödöllőre fog koncentrálni
Bejelentette kilépését a Magyar Demokrata Fórumból dr. Gémesi György polgármester. Mindezt május 5-én az MDF régi székházában, a budapesti Bem téren tartott sajtótájékoztatóján hozta nyilvánosságra. Gémesi György kijelentette, az elkövetkező hónapokban egyetlen más párthoz sem csatlakozik, s csak Gödöllőre fog koncentrálni, és az őszi önkormányzati választásokon újra indul a polgármesteri székért.

Gémesi György, aki 17 éve volt tagja az MDF-nek és 13 éve elnökségi tag, elmondta: annak ellenére, hogy egymaga több szavazatot kapott, mint az összes parlamentbe jutott MDF-es jelölt együttesen, Dávid Ibolya elnök asszonynak nem volt érdeke, hogy egyetlen talpon maradt képviselőjelöltként bekerülhessen az országgyűlésbe. Ugyanis kérésre sem távolította el a párt honlapjáról azt a nyílt levelet, amelyben Roszík Gábor volt MDF-es politikus arra szólította fel a választókat, hogy a baloldali jelöltre, és ne Gémesire szavazzanak, aki egyedüli elnökségi tagként tárgyalást javasolt a két forduló között a FIDESZ-szel.
– Miért pont a Bem téri épületben jelentette be kilépését MDF-ből?
– Ez a székház, ahol még Antall József is tartott elnökségi üléseket, és nekem alkalmam volt Für Lajossal, Szabó Ivánnal, Lezsák Sándorral, Szabad Gyuri bácsival és más, a rendszerváltoztatás meghatározó politikusaival dolgozni. Ezek a falak nekem sokkal többet jelentenek, mint egy választási eredmény. Jelentik azt a tisztességes és becsületes politizálást, amit Antall József indított el ebben a pártban.
– Ön szerint a mai MDF nem ezen az úton jár?
– Egyetértek azokkal, akik azt mondják, az MDF egy másik irányba ment el. Ez az irány számomra már nem vállalható. Ez nem az a mérsékelt jobbközép politikai erő, ahol őszintén és tisztán lehet politizálni, nem az a politikai erő, ahol el lehet mondani demokratikusan az embernek a véleményét anélkül, hogy
becstelennek, árulónak és kémnek tartsák. Nagyon durva volt a demokrata fórum vezetőitől néhány olyan megfogalmazás a személyemet illetően, ami nem méltó ehhez a szellemiséghez, az Antalli örökséghez.
– Roszík Gábor evangélikus lelkész azt mondta, hogy éppen az ön viselkedése és magatartása az, ami veszélyezteti a demokráciát.
– Nem emlékszem, hogy miattam olyan sok viszály lett volna az MDF-ben, hiszen én vezettem az uniós kampányt, ami sikerre vitte tíz év után az önállóan indult MDF-et. Támogattam az elnökséget, az elnököt abban a konfliktushelyzetben, amely az alapítók kizárása körül kialakult, mert azt gondoltam, hogy sikerül újraépíteni valamit abból a szellemiségből, értékrendből, amit a Magyar Demokrata Fórum jelent. Mindamellett ez a levél, nem csak a személyiségi jogaimat sérti, hitelrontó és arra buzdít, hogy a baloldali jelöltre szavazzanak. Nonszensz! És az is nonszensz, hogy ezt a szórólapot a Magyar Szocialista Párt helyi jelöltjének aktivistái nyomták és terjesztették másfélkét nappal a választások második fordulója előtt a választókerületben.
– Amikor ez a levél megjelent az MDF internetes honlapján, akkor Ön írásban kérte Dávid Ibolyát, hogy vegyék le a megjelent írást. Ez nem történt meg…
– Az MDF elnökének és elnökségének ezek szerint nem volt érdeke, hogy én a Magyar Demokrata Fórum frakciójának tagja legyek. Az MDF vezetésében én voltam az egyetlen, aki Dávid Ibolyának ellent mert mondani, aki szeretett volna a korábbi MDF alapításkor meghatározott szándékok, értékek és szellemiség alapján továbbhaladni. Én voltam az, aki nem volt hajlandó még csak tárgyalni sem arról, hogy milyen formában működik az MDF együtt a háttérben az MSZP-vel, a kormánypártokkal, milyen formában használják eszközként az MDF-et ahhoz, hogy gyengítsék a jobboldal összefogási kísérleteit és sorolhatnám tovább. Nagyon fontos azt is elmondani, hogy ezt nem mindenféle inspirációra, kémként és FIDESZ-bérencként tettem, hanem így is gondolom. Ami jólesik, hogy elmondhattam, még ha a parlamenti mandátumba került is ez, elmondhattam azt, ami a szívemen volt.
– Az MDF a választási kampányban meghirdette a Tiszta Kezek Hivatalának felállítását, illetve a korrupcióellenes Magyarország programját. Ehhez képest ön a sajtó-tájékoztatón elmondta azt, hogy személyesen találkozott Schmuck Andorral…
– A választások első fordulója után pár nappal találkoztam Schmuck Andorral, aki Gödöllőn megkeresett engem. Elmondta, hogy a választások éjszakáján ketten ültek Dávid Ibolya parlamenti dolgozószobájában mind-addig, amíg az eredmény nem volt eléggé vi-lágos az MDF számára, amikor az MDF eredményesnek bizonyult a választásokon. Eljött hozzám és néhány dologról tájékoztatott. Azt mondta, hogy az MDF kampányának finanszírozásában neki nagy szerepe van, és kötött egy megállapodást az általa alapított Tisztelet Társasága az MDF-fel. Ennek értelmében az első 14 helyen az országos listán ez a társaság jelölt öt embert. Az érdekes az, hogy ebből az ötből csak egy, a Tisztelet Társaságának elnöke kötődik ehhez a szervezethez, a másik négy pedig a Leisztinger Tamás féle üzleti érdekcsoporthoz. Csak meg kellett nézni az óriásplakátkampányt, a hirdetéseket, azokat a rendezvényeket, amit az MDF tartott és össze kell adni az árakat, mindjárt kiderül, hogy az MDF túllépte a törvény adta lehetőségeket. Persze ez így volt más pártoknál is. Viszont ők nem hirdették meg a Tiszta Kezek Hivatalát. AZ MDF viselkedésével hitelét vesztette nem csak az én számomra, hanem mindazok számára, akik hittek még abban, hogy lehet tisztán, becsületesen, őszintén politizálni.