Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Atlétika

Erdélyi Zsófia győzelmekkel tért vissza

A GEAC atlétája, Erdélyi Zsófia rendkívül sikeresen kezdte az idei évet. Örömteli visszatérés volt ez a versenyző számára, aki még a tavalyi évben súlyos sérülést szenvedett és több hónapos kihagyás után kellett bizonyítania a magyar atlétika szakvezetésnek, és önmagának. Visszatért és bebizonyította, Ő a legjobb a korosztályában, és hogy a juniorok és a felnőttek között is számolni kell vele a jövőben.

Az év elején, a fedett pályás idényben 3000 méteren szerzett junior bajnoki címet és a felnőttek országos bajnokságán is remekül futott ezen a távon, ott bronzérmes lett. Az áprilisi mezei futó versenyeken sem talált legyőzőre. Először a Hajdúszoboszlón megrendezett szövettségi OB-t (Országos Bajnokság) nyerte meg, majd óriási fölénnyel diadalmaskodott a gödöllői diákolimpia mezei futás döntőjén is. Május 12.-én Nyíregyházán, a 10000 méteres futótáv országos bajnokságán szerzett junior bajnoki címet és csak pár másodperccel maradt el a junior országos csúcstól az ideje. Ez a futás egyébként a felnőttek mezőnyében a 4. helyet eredményezte számára. Edzője, Csoma Ferenc elmondta: – Már alig várjuk a folytatást. Zsófia nagyon jó formában van és az eredményeinek köszönhetően a válogatottba is minden bizonnyal meghívást kap, ahol tovább öregbítheti a GEAC atlétáinak hírnevét.
A kitűnő atlétahölgy, aki korosztályának egyeduralkodója nemsokára ismét bebizonyíthatja, hogy sérülése már a múlté, és a közelgő junior pályabajnokság hosszú távú versenyein és a felnőtt OB-n 3000 méter akadályon szaporíthatja érmeinek számát. Sok sikert kívánunk ehhez.