Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Adózás, helyi adók Állatbarát Állatorvosok Állattartás Balaton Belföld Bemutatjuk Beruházás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Életmód Érdekességek Események EU információk Felhívás Felmérések Fiatalok Foglalkozás egészségügy Foglalkoztatás Gasztronómia Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Hazai sport Helyi önkormányzat Honvédség Humán Információ Informatika Informatika és távközlés Ingatlan Innen-onnan Interjú Internet / multimédia Intézményfenntartás Irodalom Jegyzet Jótékonyság Karácsonyi ünnepségek Katasztrófavédelem KDNP Képviselők hírei Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistelepülések Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közgyűlés Közlekedés Közlekedési információk Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Magyar foci Moziműsor MSZP Műsorok Nyugdíjasoknak Oktatás Olimpia Önkormányzati választás Pályázatok Pedagógia Piackutatás Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sajtó Sakk Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szerencsejáték Szociálpolitika Társadalom T-Kisebbségek Történelem Tudomány Tudományos hírek Tudósítás TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények
Könyvbemutatók a Wass Albert Könyvtár és Múzeum nagytermében
A Wass Albert Könyvtár és Múzeum, valamint a Tapolcai Városszépítő Egyesület szervezésében került megrendezésre- február 26- án-, az intézmény I. emeleti nagytermében Hangodi László: "Emlék leszünk. Gyertya és ünnep" Tapolca 1956 című könyvének és a Tóth József által szerkesztett Tapolcai zsebútikalauz kiadványának bemutatójára.
A szépszámú érdeklődőt Dr. Zsiray Ferenc /fotón- középen/, a Tapolcai Városszépítő Egyesület elnőke köszöntötte, majd felvezető gondolataiban méltatta a két szerző eddigi munkásságát.

A rendezvény -hivatalos részét követően- egy kötetlen beszélgetés formájában zajlott, ahol mindkét szerzőnek tehettek fel kérdéseket a megjelentek.
Tóth József és Hangodi László neve is fémjel a tapolcai irodalmat kedvelők körében. Józsi bácsi településünk történetének, történéseinek, régmúltjának és jelenének is egyik legkiválóbb kortárs ismerője és számtalan mű szerzője, míg Hangodi László történész- múzeológus ezúttal is a tőle megszokott alapossággal, precizítással készített könyvvel rukkolt elő, amely az 1956- os helyi eseményeket beszéli el, érdekes perspektívából- gerincét a 25 riport adja, amelyet az akkori tapolcai szemtanúk, részvevők mesélnek el.
Ahogy a szerző is említette hozzászólásában: - Egy olyan emlékkötetet szerettem volna kiadni kezeim közül, amelyet 50 esztendő múltán is büszkén lapozhat majd az utókor...

Tóth József /fotónkon- jobbra/ legújabb- Tapolcai zsebútikalauzának /fotónkon- balra/ ajánlóját városunk polgármestere, Ács János írta:
"Köszöntjük Tapolcán, a Tapolcai- medence névadó városában, amely talán a Balaton- felvidék legszebb, legváltozatosabb vidéke, a látnivalók kimeríthetetlen tárházát kínálja az idelátogató túristák számára, tavasztól őszig gazdag programkínálattal várja vendégeit.
Az útikalauz segítséget nyújt ahhoz, hogy egy kellemes tapolcai séta során megismerhesse településünk történetét, látványosságait."

Hangodi László könyvének Előszavát Veress D. Csaba történész írta, ebből egy részletet osztunk meg a Kedves Olvasókkal:
" A történész képesítésű szerző egy olyan feldolgozását adja közre, amelyben a Tapolcán (1956 őszén még nagyközség) és környékén 1956. októberében lezajlott eseményeket állította össze hiteles részletességgel, de minden megjelent írásművet közöl, amelyek e mozgalmas napok során a városban lezajlottak.
A Tapolcán lezajlott események hiteles és részletes leírása után huszonöt szereplőjét, részvevőjét, szemtanúját szólaltatja meg riport formájában. Kétségtelen, hogy ez a munka gerincét képező anyag alkotja a könyv legértékesebb részét. A lezajlott eseményeknek ugyanis ez a legtörékenyebb, legpusztulékonyabb, leginkább feledésbe vesző forrása.
A szerző a könyv következő részében mindazon költői műveket- költeményeket örökíti meg, amelyek a könyv témájához illenek.
A könyv negyedik része a tapolcai eseményekről már korábban megírt könyvészeti anyagok: történelmi feldolgozások, szépirodalmi hangvételű munkák.
Az utolsó témakör: a korabeli sajtó közleményei, illetve az utóbbi tizenhat esztendő sajtójában- a tapolcai forradalmi eseményekről- megjelent cikkek, feldolgozások (természetesen még nem lezárt) közzététele."

Mindkét mű egy újabb gyöngyszem a maga kategóriájában. Ahogy az egyik hozzászóló is említette:- Minden tapolcai polgár könyvespolcán lenne a helye!
Akinek felkeltettük az érdeklődését, a könyvek megvásárolhatók a Wass Albert Könyvtár és Múzeumban.