Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Adózás, helyi adók Állatbarát Állatorvosok Állattartás Balaton Belföld Bemutatjuk Beruházás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Életmód Érdekességek Események EU információk Felhívás Felmérések Fiatalok Foglalkozás egészségügy Foglalkoztatás Gasztronómia Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Hazai sport Helyi önkormányzat Honvédség Humán Információ Informatika Informatika és távközlés Ingatlan Innen-onnan Interjú Internet / multimédia Intézményfenntartás Irodalom Jegyzet Jótékonyság Karácsonyi ünnepségek Katasztrófavédelem KDNP Képviselők hírei Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistelepülések Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közgyűlés Közlekedés Közlekedési információk Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Magyar foci Moziműsor MSZP Műsorok Nyugdíjasoknak Oktatás Olimpia Önkormányzati választás Pályázatok Pedagógia Piackutatás Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sajtó Sakk Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szerencsejáték Szociálpolitika Társadalom T-Kisebbségek Történelem Tudomány Tudományos hírek Tudósítás TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények
Zenével is imádni az Urat
A zenés mise nem újkeletű, több évszázados múltra tekint vissza. Ennek egyik leágazásaként váltak egyre közkedveltebbé és elfogadottabbá az ún. beat misék. Imádni az Urat a zene közvetítő erejével is nemes szolgálat. Ahogy II. János Pál pápa is fogalmazott: "A szent zene a hitnek, az Egyház és az ő tagjai hitének kifejezője és tanúságtevője. Szükséges, hogy a belső lelkiség és a külső tanúságtétel tökéletes összhangban legyen, szorosan összekapcsolódva az éneketek és az életetek." /www.katolikus.hu/
A zene közösség- kovácsoló erejének és Isten felé áradó- hittel átitatott- szeretetnek két jeles képviselője Horváth Nikolett /jobbról- elől/ és Hoffmanné Vass Virág /balról- hátul/.

Iskolánk, a Tapolcai Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola igazán a világ (és szívünk) közepén fekszik. A tapolcai Tópart „mini-Velencéjének” szélén, szemben vele- a helyzethez illően-, a Nagyboldogasszony Római Katolikus Templom, melynek románkori elődjében már 800 évvel ezelőtt bizonyára mély áhítattal hallgatták az akkori szerzetesek a Mennyországba röpítő gregorián dallamokat.
Egy- majdnem- ezredév alatt sokat változott a világ. S ezzel együtt- óhatatlanul- változott a hívők és az egyház kapcsolata. Változott a hitélet és sajnos a régi rendszer hagyatékaképpen a hithez- ill. hitetlenséghez- való viszony is.
A gondolkozó ember- mint Galilei, Einstein, Newton, Michelangelo (hogy csak pár igazán nagyot említsünk)-ha el is térül egy időre Istentől, végül mindig csak és egyedül oda lyukadhat ki, hogy teremtés nélkül nincs „teremtett” sem. S ha ez lehetetlen- márpedig az- akkor Teremtőt is kell mindezek mögé rendelnünk.
Isten nélkül legfeljebb rideg, üres sötétség létezne- s az uralkodik az Isten nélküli lelekben is.
Nagy örömünkre az emberek egyre inkább igénylik a hit melengető erejét. Egyre többen jönnek hétvégenként, hogy együtt éljék meg a misztériumot, az Istennel való azonosulást az áldozás szentsége által.
Jönnek olyanok is, akik korábban a hagyományos liturgia szerinti misékre jártak.

A csodát pedig két fiatal hölgy varázsolta a templomba, egy- nálunk még szokatlan, rendhagyó- liturgikus elemmel.

A gitár és elektromos zongora egészen másképp szól a templom falai között – s másként cseng a két fiatal hölgy- Horváth Nikoletta („Nikol néni”), a Tapolcai Nagyboldogasszony R.K.Á.I. hitoktatójának  és Hoffmanné Vass  Virág (Virág néni)  szívet melengető hangja is, mint azt korábban megszoktuk.
De az ének árad- s belőle a mélyen megélt lelkesedés is. Árad és magával ragad. Magával ragad a csengő gyermekhang is- amely mindig aláfesti az éppen aktuális zenét. S magával ragadja a hívőket is, akik egyre többen kapcsolódnak be önfeledten a közös éneklés örömébe, mely felemel, szárnyakat ad- s legalább hetente egyszer, egy órára segít elfelejteni mindennapi nyűgeinket, segít levetni koloncainkat, hogy felolvadhassunk egy olyan közösség zene által elvarázsolt erejében, kiknek egyesített hit-ereje újabb hétre erőt ad mindnyájunknak.
Erőt ahhoz, hogy szeressük Istent, hogy általa s önmagunk miatt is szeretni legyünk képesek.
Ma már tele a templom. Ma már nincsenek üresen tátongó sorok.

A hit erősödik s a zene szárnyán magasba repít…  /Tihanyiné Bálint Zsuzsanna/