Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Adózás, helyi adók Állatbarát Állatorvosok Állattartás Balaton Belföld Bemutatjuk Beruházás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Életmód Érdekességek Események EU információk Felhívás Felmérések Fiatalok Foglalkozás egészségügy Foglalkoztatás Gasztronómia Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Hazai sport Helyi önkormányzat Honvédség Humán Információ Informatika Informatika és távközlés Ingatlan Innen-onnan Interjú Internet / multimédia Intézményfenntartás Irodalom Jegyzet Jótékonyság Karácsonyi ünnepségek Katasztrófavédelem KDNP Képviselők hírei Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistelepülések Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közgyűlés Közlekedés Közlekedési információk Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Magyar foci Moziműsor MSZP Műsorok Nyugdíjasoknak Oktatás Olimpia Önkormányzati választás Pályázatok Pedagógia Piackutatás Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sajtó Sakk Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szerencsejáték Szociálpolitika Társadalom T-Kisebbségek Történelem Tudomány Tudományos hírek Tudósítás TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények
Bemutatkozik: Császár László polgármester-jelölt /FIDESZ-MPSZ/
2009. március 29- én Tapolca polgárai időközi polgármester- választáson fogják eldönteni, hogy a jövő évi országgyűlési választásokig ki vezesse településünket.
Elsőként CSÁSZÁR LÁSZLÓ agrármérnök, közgazdász, a FIDESZ-Magyar Polgári Szövetség jelölte mutatkozik be a Kedves Olvasóknak.


Császár László 1962- ben született. A Keszthelyi Agrártudományi Egyetem elvégzése után 1988- ban került Tapolcára. 1991 őszéig agrármérnökként dolgozott a tapolcai Szent György- hegy MGTSZ- ben, majd a második diploma megszerzése után főkönyvelő lett egy építőipari vállalkozásnál.
Felesége vállalkozó, a családi könyvelő irodát vezeti, két gyermeke közül az egyik egyetemista, a msáik gimnáziumi tanuló.
1998 óta Tapolca 4. számú választókerületének önkormányzati képviselője, 1998 és 2006 között a város alpolgármestere.
Napjainkban a Veszprém Megyei Önkormányzat Elnöki kabinetjének vezetője.

- Miért épp Önre esett a választás?
- Nem sok idő telt még el Ács János barátunk, polgármesterünk tragikus halála óta. Mint tudjuk, a 2006- os önkormányzati választások után én voltam az egyik alpolgármester- jelölt. Közben Lasztovicza Jenő /fotón- középen/  a Veszprém Megyei Közgyűlés elnöke lett. Szüksége volt egy olyan segítőre, aki kellő rutinnal és rálátással rendelkezik az önkormányzati dolgok terén. Emellett bizalmi embere is voltam, 2005- től kampányfőnökeként tevékenykedtem.
Ács János polgármester úrral egyeztetve döntöttünk úgy,
hogy követem a "megyébe" Lasztovicza urat, hogy legyen kire támaszkodnia ezen a szakterületen.
1998 óta önkormányzati képviselőként, 1998 és 2006 között alpolgármesterként dolgoztam- tehát kellő ismerettel kapcsolatrendszerrel tudtam őt segíteni. A helyi Önkormányzattal, Ács János polgármester úrral is jó viszonyban voltunk, egészen a decemberben bekövetkezett haláláig.
A politikai múltam, képességeim, tapasztalatom megfelelt erre a feladatra. Ugyan két évre "kiszakadtam" a város vérkeringéséből, de ez inkább a külső kapcsolataimat erősítette. Úgy gondolom, pozitívum, ha több szálon kapcsolódhat a város a megye, valamint a régió irányába, vagy éppen az országos politikai milliőbe.
Az elnök úr közvetlen munkatársaként én is beleláttam ezekbe a dolgokba, folyamatokba. Így kért fel a FIDESZ-MPSZ, hogy legyek az ő polgármester-jelöltjük... amire én rövid gondolkodás után IGEN- t mondtam.
- Tapolcát sokan narancssárga városnak nevezik. Ebből kiindulva Császár László hátradőlhet a székében, hiszen "tuti befutó"?
- Az, hogy a településünk mennyire narancssárga, ki fog derülni március 29- én. Nyilván, hogy az előzetes felmérések és a "papírforma" alapján nekem van a legnagyobb esélyem a másik három polgármester- jelölttel szemben. Azt a munkát, amelyet egy ilyen kampány során el kell végeznünk, mi tisztességgel elvégeztük. Ez nem jelenti azt, hogy hátradőlve várjuk azt a bizonyos sültgalambot...
Mi, én- hiszünk a sikerünkben, de a választópolgárokkal is el kell hitetnünk, hogy egy hiteles programmal állunk elő, amelyet el tud fogadni a lakosság is, és ezáltal úgy dönt, hogy támogat bennünk, ránk adja le a voksát március 29- én.
Úgy érzem, Tapolcára nem jellemzőek a politikai csatározások, a város, a lakosság érdekeit tartjuk szem előtt. Választások idején kicsit forr a levegő... de ez így természetes.
"Ellenfeleim" közül- Lévai Józseffel már a harmadik ciklus óta együtt dolgozom, komolyabb pengeváltás nem volt közöttünk... és szerintem a jövőben sem lesz.
- A város utcáit járva komoly vizuális háttérmunka folyt a közelmúltban, de a médiumokat is maximálisan igénybevették. Mindez pártpénzből vagy magántőkéből lett finanszírozva?
- Természetesen vannak támogatóink és segítőink, de nekem is áldoznom kellett a siker érdekében. Köztudott, hogy a választásoknak is van már forgatókönyve. Az USA- ból begyűrűzött trendet követve, hazánkban, szűkebb pátriánkban is alkalmazzuk a rendelkezésünkre álló lehetőségeket. Meg kell szólítani a választókat, rögzíteni kell a polgárokban, hogy március 29- ikén kire is adják le szavazatukat. Ehhez igyekszünk minden lehetséges forrást igénybevenni.
Mindez pénzbe kerül, amit központi forrásból, valamint magántőkéből biztosítunk. Áldozat nélkül nincs siker.
- Már szólt a realitás talaján megfogalmazott programról. Fő irányvonal?
- Az egyik fő célkitűzésünk, hogy a pályázataink sikeresek legyenek. A város rehabilitációs terve sínen van, a déli elkerülő út meghosszabbítása és azok a fejlesztések, amik már a korábbiakban eldőltek /pl.:Kazinczy F. Á. I. felújítása/- ezek több száz millió forintos beruházások- nos, ezeknek a kivitelezése, befejezése. Van saját erő- 1 milliárd Ft kötvények kibocsátásából, ami ezen pályázatok önerejét biztosítja.
Emellett fontos szegmens a jelenlegi válságos időszakban a munkanélküliség kérdésköre. A gazdasági szférába kell invesztálni, hogy legalább megtartsuk a már meglévő munkahelyeket, lehetőség szerint pedig újakat teremtsünk.
Nem konkrétan termelőüzemet kellene fenntartani a városnak, hanem biztosítani a hozzátartozó infrastruktúrát, társadalmi környezetet, hogy idevonzzuk a befektetőket, illetve a helyi és környékbeli vállalkozókkal valósítsuk meg mindezt.
Másik kitörési pont a laktanya. Meghirdettük értékesítésre, érdeklődő van rá, bizakodóak vagyunk. Ezek rövidtávú feladataink, emellett működtetnünk kell az önkormányzati intézményrendszert- mert ezt a válságos időszakot nekünk is túl kell élnünk.
- Ne feledkezzünk meg a családról és az "ütőképes" csapatról...
- Családom maximálisan segít, támogat mindenben, toleránsak. Természetesen ez kölcsönös. kell, hogy jusson idő a gyermekekre, feleségre és rokonokra. Sőt, sportvonalon is remek baráti társaságot tudhatok magam mellett.
A Képviselő- testület döntő többségével már hosszú évek óta- összhangban- együtt dolgozunk, beleértve az ellenzéki képviselőtársaimat is. A hivatali dolgozókkal is jó a munkakapcsolatom.
- Tervek, célok?
- Az ember életében vannak kevésbé kitaposott ösvények. 1998- ban elfogadtam egy felkérést, amely meghatározta életem további folyását. 2006- ban egy újabb kihívás történt- a Veszprém Megyei Közgyűlés vérkeringésébe kerültem... és itt a legújabb feladat, amelyet tudásom legjavával kell megoldanom... megoldanunk.
- Ars poetica?
- Mivel egy önkormányzati ténykedés csapatmunka nélkül elképzelhetetlen, én már 1998 óta Széchenyi István gondolatait tartom hitvallásomnak: "Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen."

Fotók: www.vpmegye.hu; lasztoviczajeno.fidesz.hu, csaszarlaszlo.fidesz.hu
Életrajz: Császár László személyes engedélyével