Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Adózás, helyi adók Állatbarát Állatorvosok Állattartás Balaton Belföld Bemutatjuk Beruházás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Életmód Érdekességek Események EU információk Felhívás Felmérések Fiatalok Foglalkozás egészségügy Foglalkoztatás Gasztronómia Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Hazai sport Helyi önkormányzat Honvédség Humán Információ Informatika Informatika és távközlés Ingatlan Innen-onnan Interjú Internet / multimédia Intézményfenntartás Irodalom Jegyzet Jótékonyság Karácsonyi ünnepségek Katasztrófavédelem KDNP Képviselők hírei Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistelepülések Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közgyűlés Közlekedés Közlekedési információk Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Magyar foci Moziműsor MSZP Műsorok Nyugdíjasoknak Oktatás Olimpia Önkormányzati választás Pályázatok Pedagógia Piackutatás Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sajtó Sakk Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szerencsejáték Szociálpolitika Társadalom T-Kisebbségek Történelem Tudomány Tudományos hírek Tudósítás TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények
P. Gál Judit: Ördögök ügyvédei 3. Gyilkos nők

Hogyan képes egy harmincnyolc kilós nő meggyilkolni, majd feldarabolni egy hetven kilós férfit? Mi zajlott le Simek Kitty fejében az alatt a két perc alatt, amíg alvó nevelőapja fejéhez tartotta a pisztolyát, de nem húzta meg a ravaszt? Hogyan él szabadulása után M. Viktória, akit a 11 éves Kocsis Franciska megkínzásáért és megölésért ítéltek el? P. Gál Judit, a bűnügyi újságíróként az „Én, a Whiskys”-sel ismertté vált írónő ezekre a kérdésekre keresi a választ legújabb riportkötetében, az „Ördögök ügyvédei” című sikerkönyvének harmadik részében. A szerző ezúttal a magyar kriminalisztika nők által elkövetett gyilkosságainak nyomába ered. A mozaikdarabkák összerakásában rendőrök, tanúk, rokonok, és maguk a gyilkosságért elítélt nők segítenek. A riportkötetben őszintén vallanak a gyilkosok ügyvédei is Bárándy Györgytől, Bárándy Péteren át, Magyar Györgyig.

 

Az „Ördögök ügyvédei 3”-ban az írónő a magyar kriminalisztika leghírhedtebb nők által elkövetett gyilkosságait vizsgálja. P. Gál Judit megszólaltatja a gyilkos nők védőügyvédjeit, akik soha nem látott őszinteséggel és részletességgel vallanak arról, milyen érzés olyan gyilkost védeni, aki inkább tűnik áldozatnak, mint elkövetőnek. Az írónő annak is utánajárt, hogyan élnek ma a gyilkosok, sikerült-e elszámolniuk tettükkel, lelkiismeretükkel.

 

A riportkötet igazi kuriózuma Bárándy György vallomása a közismert tiszazugi arzénes asszonyokról, akik 162 embert mérgeztek meg. Az ügyvédnek még lehetősége nyílt beszélni az ügy utolsó szemtanújával. Fia, Bárándy Péter, a szintén elismert védőügyvéd pedig arról beszél őszintén, miért vállalta el annak az asszonynak a védelmét, aki hagyta másfél éves kisfiát saját kiságyában halálra fagyni, és miért vállalta az üggyel járó közmegvetést, milyen megjegyzéseket kellett elviselnie a tárgyalóteremben. A szerzőnek sikerült interjút készítenie halála előtt a hírhedt Fekete Angyal védőügyvédjével, Szőgyényi Józseffel, akinek tanácsára a lány, visszavonta a tizenhét gyilkosságot beismerő vallomását.

 

A könyvben megszólalnak maguk a gyilkosok is. Exkluzív interjút olvashatunk azzal a törékeny asszonnyal, aki feldarabolta áldozatát, és jelenleg a kalocsai fegyházban tölti büntetését. De itt töri meg a csendet az az anya is, aki szeretetből ölte meg halálos beteg gyermekét. Az asszony csupán egyszer, másfél évtizeddel ezelőtt nyilatkozott Friderikusz Sándornak. Korábban soha nem ismert részletek derülnek ki a Simek Kitty-ügyről. A szerző az apját meggyilkoló lánnyal és az azóta elhunyt édesanyával is beszélgetett. P. Gál Judit annak is utánajárt, hogyan él ma B. Andrea, a híres taxisgyilkosság egyik elkövetője, vagy a 11 éves Kocsis Franciskát különös kegyetlenséggel meggyilkoló M. Viktória.

 

A tizennégy fejezetes riportkönyv további unikuma, hogy beavatják az olvasót műhelytitkaikba azok a rendőrök, akik a legnagyobb sajtóvisszhangot kiváltó gyilkos asszonyokat bírták vallomásra. Így még többet tudhatunk meg a leginkább viszolygást keltő emberölési ügyekről.

 

Aki végigolvassa az Ördögök ügyvédei harmadik kötetét, hátborzongató részleteket tudhat meg minden idők legkegyetlenebb, nők által elkövetett gyilkosságairól. Megismerhetjük az elkövető asszonyok lelkivilágát, megtudhatjuk, mi késztette őket tettük végrehajtására, és hogy azóta sikerült-e megbirkózni kínzó lelkiismeretükkel. Az írónő ugyanilyen nagy figyelemmel fordul az őket védő ügyvédek felé is. Az ország legismertebb védőügyvédeinek őszinte vallomásaiból kiderül, hogy ők is ugyanolyan emberek, mint mi. Nekik is vannak érzelmeik, és bizony ugyanúgy képesek kétségek közt őrlődni, mint bárki más, de végezniük kell munkájukat, amely sokszor nagyon nehéz és kegyetlen.

 

 

„Döbbenetes volt.

Nem!

Rettenetes volt!

Egy-egy fejezet elolvasása után úgy kapkodtam a levegő után, mint mikor valaki lebukik a víz alá, és egy kicsit elszámolja a tartalékát és az utolsó pillanatban éri el a felszínt, a biztonságot…”

Rékasi Károly, színművész

 

„Aki ezt a könyvet elolvassa, számoljon vele, napokig vagy akár hetekig a hatása alatt lesz. Nem lehet kívül maradni a történeteken. Nagyon megrázott. Mindegyik ügy."

Marsi Anikó,

az RTL Klub műsorvezetője

 

„Magával ragadó és gördülékeny a könyv. A taglalt ügyek pedig jó választásnak bizonyulnak,  mindegyik egytől-egyig nagy közérdeklődésre tartott számot.”

dr. Völgyesi Gabriella ügyvédjelölt,

a Unique együttes énekesnője

 

„Jelenleg szünetelő ügyvédként mindig becsültem azokat a kollégákat, akik a legkilátástalanabb helyzetben, a legsúlyosabb bűncselekmények terheltjeit védték… A védelem joga alapvető alkotmányos jog és gyakran utolsó emberi menedék. Remélem, hogy a könyvet olvasók ezután ilyen szemmel is nézik hivatásunkat.”

dr. Litkai Gergely,

 a Comedy Central főszerkesztője

 

 „Nem szeretném, hogyha a közvélemény úgy értékelné, én hajlandó vagyok lemerülni a legmélyebb alvilágba, és odaállni a legnagyobb disznóságok mellé.”

dr. Magyar György

 

„Hogy milyen bűnöket bocsátunk meg könnyebben nőnek és milyen bűnöket férfinak, a társadalmi értékítélet alakulásával az idők folyamán változik.”

dr. Bárándy Péter

Hírforrás és fotó: Veréb Kata- www.redlemon.hu