Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Adózás, helyi adók Állatbarát Állatorvosok Állattartás Balaton Belföld Bemutatjuk Beruházás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Életmód Érdekességek Események EU információk Felhívás Felmérések Fiatalok Foglalkozás egészségügy Foglalkoztatás Gasztronómia Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Hazai sport Helyi önkormányzat Honvédség Humán Információ Informatika Informatika és távközlés Ingatlan Innen-onnan Interjú Internet / multimédia Intézményfenntartás Irodalom Jegyzet Jótékonyság Karácsonyi ünnepségek Katasztrófavédelem KDNP Képviselők hírei Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistelepülések Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közgyűlés Közlekedés Közlekedési információk Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Magyar foci Moziműsor MSZP Műsorok Nyugdíjasoknak Oktatás Olimpia Önkormányzati választás Pályázatok Pedagógia Piackutatás Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sajtó Sakk Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szerencsejáték Szociálpolitika Társadalom T-Kisebbségek Történelem Tudomány Tudományos hírek Tudósítás TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények
Fontos a "tanulóbarát" hozzáállás?! - Megváltoztak a nyelvvizsgázási szokások
Sokszor már a nyelvvizsga szó elhangzása is rettegéssel tölt el egy-két tanulót. Mire pedig eljutnak a nagy megmérettetéshez, sokan leblokkolnak az izgalomtól, és "élesben" már nem tudják hozni a formájukat.
Az egyik győri nyelviskolában és vizsgaközpontban évek óta működik az úgynevezett tanulóbarát hozzáállás. Ezen idő alatt több ezer tanuló tett sikeres nyelvvizsgát. Legtöbben angolul tanulnak, ma már elenyésző azok száma, akik német nyelvtudásukról szeretnének papírt szerezni.

- Alapfilozófiánk, hogy mi nem arra vagyunk mindenáron kíváncsiak, hogy mit NEM tud a vizsgázó, hanem hogy mit tud, és az elegendő-e a megszerezni kívánt szint eléréséhez. Tudni itt is ugyanúgy kell, mint máshol, ám a felszabadult, nyugodt környezet többet kihoz a vizsgázóból, mint ha összerándult gyomorral kellene szerepelnie. Talán ezeknek köszönhető, hogy a sikeresen vizsgázók aránya nálunk az átlagosnál magasabb - mondta el az 5Perc Angol Magazinnak Nagy Ottó László, aki immár 25 éve vezeti az egyik győri intézményt.

Az igazgató szerint a sikeres vizsga egyik legfontosabb feltétele, hogy a tanulók inkább csoportos rendszerbe tanulják az idegen nyelvet, mintsem egyedül, magántanárnál. Előbbi esetben ugyanis több lehetőség van a gyakorlásra és az egymás közti párbeszédre is.

- Fontos dolog továbbá, hogy nem elég a nyelvet tudni, a vizsgára külön fel kell készülni. Meg kell ismerni a kiválasztott vizsga követelményeit, összetevőit, korábbi mintáit. Ez egy külön kurzust jelent, de megéri, hisz a siker így még biztosabb és a csalódás is sokkal kevesebb. Nem beszélve a fölöslegesen elköltött forintokról… - tette hozzá a szakember.

Nagy Ottó László kijelentette: van még hová fejlődnie a diákoknak és sok őket oktató iskolának is. A sikertelen nyelvvizsgának szerinte ugyanis több oka is van.

- Az első talán a túl korai jelentkezés. Ez főleg azoknál tapasztalható, akik magántanárnál tanulnak éveket, és már okkal azt hiszik, hogy ennyi tanulás és kiadott pénz után sikerülnie kell a vizsgának. Ez a legkevésbé hatékony tanulási mód. A másik ok a beszédkészség hiánya. Az iskolákban egyáltalán, de a tanfolyamokon is sok esetben alig beszéltetik a tanulókat, ezért hiányzik a bátorság és a gyakorlat is a diákokból - vélekedett az igazgató.

Az 5Perc Angol Magazinnal a szakember egy érdekes "statisztikai adatot" is megosztott. Hazánkban ma a nyelviskolai felkészülést még a vizsgázók zöme is elengedhetetlennek tartja a sikerhez.

Szerinte az egyéni felkészülés a nagyon tehetségeseknél esetleg az írásbeli vizsgára elegendő, de beszédkészséget csak csoportos oktatásban lehet jól elsajátítani. Az állami iskolai oktatás színvonalát az idegen nyelvek esetében is a szülők és diákok egyaránt kifogásolják, de a magániskolákban ezzel már sincs probléma.

Hírforrás: Bíró Zsolt- bizsopress
Fotó: www.5percangol.hu/magazin/87/985.html