Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Adózás, helyi adók Állatbarát Állatorvosok Állattartás Balaton Belföld Bemutatjuk Beruházás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Életmód Érdekességek Események EU információk Felhívás Felmérések Fiatalok Foglalkozás egészségügy Foglalkoztatás Gasztronómia Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Hazai sport Helyi önkormányzat Honvédség Humán Információ Informatika Informatika és távközlés Ingatlan Innen-onnan Interjú Internet / multimédia Intézményfenntartás Irodalom Jegyzet Jótékonyság Karácsonyi ünnepségek Katasztrófavédelem KDNP Képviselők hírei Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistelepülések Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közgyűlés Közlekedés Közlekedési információk Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Magyar foci Moziműsor MSZP Műsorok Nyugdíjasoknak Oktatás Olimpia Önkormányzati választás Pályázatok Pedagógia Piackutatás Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sajtó Sakk Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szerencsejáték Szociálpolitika Társadalom T-Kisebbségek Történelem Tudomány Tudományos hírek Tudósítás TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények
Lévai József /MSZP/ sajtótájékoztatója /Előtte-utána/
Mint az köztudott, a Magyar Köztársaság elnöke 2010. április 11- ikére tűzte ki az országgyűlési képviselők választásának első fordulóját.
Veszprém megye 4. számú választókerületének egyik jelöltje az MSZP "színeiben" induló Lévai József, aki immár hatodik esztendeje a párt Tapolca és Környéke Szervezetének elnöke, 2002- től önkormányzati képviselő, 2006-tól tagja a Veszprém Megyei Közgyűlésnek is.
Február 25-én, az MSZP Berzsenyi utcai épületébe invitálta a sajtó képviselőit, hogy tájékoztassa őket az elmúlt két ciklus történéseiről- helyi, választókerületi és országos viszonylatban is.

A baloldali képviselő sajtótájékoztatója elején elmondta: azzal a céllal hívták össze a média munkatársait, hogy objektív számok és tényszerű adatok segítségével bemutassák az elmúlt két kormányzati ciklusban elért eredményeket. Hangsúlyozta: mindez valamennyi polgár közös törekvésének köszönhetően valósulhatott meg, és a baloldal büszkén vállalhatja ezeket.

 

A következő percekben a párt által végrehajtott pozitív változásokról  is beszélt: -Az MSZP vezette kormányok 2002 óta, - a szociális igazságtalanságokat orvosló kezdeti intézkedések után - számos lényeges változtatást hajtottak végre az állami ellátórendszereken, aminek köszönhetően megnőtt az emberek jövedelme, erősödött a szociális rendszer, szűkültek a jövedelmi különbségek.

Az elmúlt 8 évben az egészségügytől az oktatáson és az államigazgatás egészén át a honvédelemig több reform indult el. Mindeközben az európai uniós támogatások segítségével minden korábbinál több forrást - 2004 és 2013 között összesen 8 ezer milliárd forintot - fordítunk a magyar vállalkozások, civil szervezetek erősítésére, munkahelyteremtésre, a mezőgazdaság és a környezetvédelem támogatására, az infrastruktúra továbbépítésére, az államigazgatás átalakítására, az elektronikus közigazgatás és a települések fejlesztésére, valamint az egészségügy és az oktatás modernizálására, a kulturális értékek gyarapítására. 2003-ban a civil szektor fejlődésének elősegítése céljából létrehoztuk a Nemzeti Civil Alapprogramot.

Az elmúlt nyolc évet, amely a baloldali kormányzás jegyében telt el, egyértelműen pozitívnak értékelte, a belpolitikai sárdobálás, és a világgazdasági recesszió ellenére is, de kulcsszavakként a költségvetési egyensúlyt, a költségvetési stabilitást, és a megerősített nemzetközi bizalmat hazánk iránt jelölte meg. Végül Magyarország példátlan fejlődését beszédes számokkal támasztotta alá:

- Mindennek már most számos, a mindennapokban, az emberek számára közvetlenül is érzékelhető eredménye és haszna van. A világgazdasági válság visszavett ezekből az eredményekből, de még így is majd minden területen jelentős volt a javulás nyolc év alatt. Akkor is fontos eredmények ezek, ha egy sor kérdésben az ellenzéki reformellenesség, a végletekig kiélezett belpolitikai helyzet, a kormányzati lépések sokszor elégtelen előkészítése és megvalósítása miatti nehézségek, valamint a hektikus világgazdasági körülmények megakadályozták a továbbhaladást néhány kulcsterületen.

A világgazdasági válság miatt azonban a költségvetési egyensúly megőrzése és a gazdasági stabilitás visszaszerzése a korábbiaknál is drasztikusabb beavatkozást igényelt. Az azonnali válságkezelő és takarékossági lépésekkel megőriztük a költségvetés stabilitását, megerősítettük a bizalmat Magyarország iránt, mindeközben pedig a lehetőségekhez mérten enyhítjük a válság hatásait, védjük a munkahelyeket, támogatjuk a vállalatokat, enyhítjük a devizahitelesek terheit és segítjük a legnehezebb helyzetben lévő embereket.

Beszédében hangsúlyozta, hogy a kormány- 2006 nyarán- szakított az elődei halogató, konfliktuskezelő politikájával, és az állam működésének valamennyi területére kiható változásokat indított el.

Fontos szegmensként érintette az egészségügyet is: - A rendszerváltást követően az elmúlt 8 évben következett be a legtöbb intézményi változás az egészségügyben. Az első években nagy reformok nélkül került sor a korábban működőképessége határára került egészségügy talpra állítására. Mindezt alátámasztandó, kitért a 100 napos program hatására, az egészségügy biztosítási alapjainak megerősítésére, a reformokra.

Az oktatási rendszerrel kapcsolatban bírálta az elmúlt másfél évtized ellentmondásos struktúráját.

Véleménye szerint 2002- től a kormány mindent megtett azért, hogy a származásból, szociális helyzetből, térségbeli különbségekből adódó hátrányokat, szegregációt kiküszöbölje, olyan hatékony dolgokat vezettek be, mint pl. az ingyenes tankönyv-ellátás, integrált oktatás, étkezési kedvezmények, Bologna- i rendszer a felsőoktatásban.

- Abban többé-kevésbé egyetértés van, hogy a magyar önkormányzati rendszer reformra szorul, a mikéntjében és mértékében viszont már hiányzik a konszenzus... A kormány kidolgozott reformelképzelésekkel, jogszabályi javaslatokkal rendelkezik, melyeket 2006 óta érvényesíteni próbál, azonban a 2+-os parlamenti támogatás hiányában az átfogó reform nem valósulhatott meg- summázott az MSZP- s képviselő.


Magyarország példátlan fejlődése számokban


- 2001-hez képest ma 17 százalékkal többet termel az ország - a világválsággal együtt is.

- Az Orbán-kormány idején az infláció 9 százalék volt, tavaly 4,5 százalék.

- Az Orbán-kormány - mint a családok barátja - befagyasztotta a családi pótlékot.

Egyetlen (!) forintot sem emelt rajta. Azóta ez megháromszorozódott.

- Az Orbán-kormány 2001-ben 252 milliárdot költött családtámogatásra, a Gyurcsány-kormány 2008-ban 534 milliárdot.

- A reálkeresetek értéke 2001-ben 11 százalékkal elmaradt az 1989-estől, 2009-ben 17 százalékkal meghaladta azt.

- A bruttó átlagkereset 2001-ben 103 553 forint, 2009-ben 204 800 forint.

- Az Orbán-kormány 7 kilométer autópályát épített, azóta 700 km épült.

- 2001-ben az átlagnyugdíj 38 ezer forint volt, most 84 ezer.

- Az oktatásban foglalkoztatottak átlagbére 2001-ben 97 647 forint, 2008-ban 203 475 forint.

- Egy pályakezdő, főiskolát végzett tanár 2002 áprilisában 61 100 forintot, 2008-ban 121 500 forintot keresett.

- Tehetséggondozásra, ösztöndíjakra az Orbán-kormány 4 milliárd forintot költött, azóta az összeg megháromszorozódott. Az Arany János-programban 2001-ben 973-an, 2009-ben 3947-en vetttek részt.

- A lakossági jövedelmek gyors növekedését követve 2001-2003 között a gazdaság lehetőségeit meredeken meghaladva emelkedett a lakosság fogyasztása, és az ütem mérséklődését követően még 2006-ban is 28%-kal haladta meg a 2001. évit. A 2006-2007. évi kiigazítás illetve a 2009. évi válságkezelő intézkedések hatására a lakossági fogyasztás mintegy 10%-kal csökken, így 2010-ben - a GDP-hez igazodóan - 16%-kal haladja majd meg a 2001. évit.

- Az Orbán-kormány idején 2001-ben épült a legtöbb lakás: 28 054 darab. 2002 és 2008 között minden évben több épült! A rekord 2004 és 2005: 43 913 és 41 084 darab.

- 2001-hez képest félmillióval több autó jár az utakon, átlagkoruk másfél évvel csökkent.

- Több, mint háromszorosára nőtt a számítógéppel rendelkező családok aránya.

2001-ben 100 háztartásra 17 személyi számítógép jutott, 2007-ben már 53.

8-szorosára emelkedett az otthoni internet használók száma. 2001-ben még csak a háztartások 6%-ában volt internet elérés, 2008-ban már 47%-ában.

Hogy milyen jellegű EU-s pályázaton mennyi forrás érkezett/érkezhet a választókerületbe, Lévai József országgyűlési képviselő-jelölt a következő  beszédes számadatokat tette közzé.

 

55 településből 27 érintett valamilyen támogatott EU-s pályázattal kapcsolatban.

- megkötött szerződések száma 94, megítélt támogatás összege: 5 847 524 569 ft. (Ebben nincsenek benne a 2. fordulóban lévő pályázatok, mint például a Tapolca belváros rehabilitáció (657 millió+ 300 e ft önrész).

Már kifizetett összeg: 921 057 790 Ft


Szerződött

- önkormányzat egyéb fejlesztés (akadálymentesítés, hivatalszervezet)-

72 187 158 Ft

 

Kkv, gazdaságélénkítés- 1 037 430 673 Ft

 

Turisztikai beruházás- 1 264 010 374 Ft

 

Önkormányzat, egészségügy, iskola- 1 138 072 989 Ft

 

Szennyvíz- 1 120 307 643 Ft

 

-Útfelújítás- 672 492 107 Ft


A sajtótájékoztató végén Lévai József a média megjelent képviselőinek a kérdéseire válaszolt.