Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Adózás, helyi adók Állatbarát Állatorvosok Állattartás Balaton Belföld Bemutatjuk Beruházás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Életmód Érdekességek Események EU információk Felhívás Felmérések Fiatalok Foglalkozás egészségügy Foglalkoztatás Gasztronómia Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Hazai sport Helyi önkormányzat Honvédség Humán Információ Informatika Informatika és távközlés Ingatlan Innen-onnan Interjú Internet / multimédia Intézményfenntartás Irodalom Jegyzet Jótékonyság Karácsonyi ünnepségek Katasztrófavédelem KDNP Képviselők hírei Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistelepülések Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közgyűlés Közlekedés Közlekedési információk Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Magyar foci Moziműsor MSZP Műsorok Nyugdíjasoknak Oktatás Olimpia Önkormányzati választás Pályázatok Pedagógia Piackutatás Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sajtó Sakk Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szerencsejáték Szociálpolitika Társadalom T-Kisebbségek Történelem Tudomány Tudományos hírek Tudósítás TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények
A Batsányi Népdalkör sikere a Láng Művelődési Központban
Sok kulturális szerveződés működik városunkban, közülük egyre több, akik színvonalas műsorukkal szűkebb pátriájukon kívül is öregbítik Tapolca hírét.
Közülük egy a Batsányi János Művelődési és Oktatási Központ égisze alatt tevékenykedő Batsányi Népdalkör.
A közelmúltban Budapesten szerepeltek nagy sikerrel. A részletekről a formáció vezetője- Füstös Mária tájékoztatta lapunkat.

Marika mosolygó arccal kezdte mesélni a történteket, hiszen rengeteg munka volt mögöttük, amelynek gyümölcse ezúttal is beérett:
- Február 20-án a fővárosi Láng Művelődési Központba kaptunk meghívást. Ezen a napon rendezték meg a Vidám farsangi nótaműsor cigányzenekarral című műsort, ahol mi is szerepeltünk. Több, mint három át szóltak a dalok, magánénekesek és népdalkörök tolmácsolásában.

Örültünk a lehetőségnek, különösen, hogy mi nyithattuk meg a tartalmas, szórakoztató programot.
Az öltözőnkbe belépő művészek és fellépők is meglepődtek és gratuláltak, hogy ilyen profi csapattal még nem találkoztak. Külön dicséretet kaptunk a műsorunkért nemcsak a művészektől, hanem az intézmény vezetőjétől és a hallgatóságtól is. Két Balatoni népdalcsokrot adtunk elő- osztatlan sikerrel.
Természetesen az ének mellett nagyon sokan szóltak a ruháinkról is. Megkérdezték, hogy hol készíttettük? Alig akarták elhinni, mikor közöltem velük, hogy negyed századdal ezelőtt- Németh László /Batsányi Táncegyüttes művészeti vezetője/ tervei alapján- készültek. Talán nem apáról-fiúra, de anyáról leányra öröklődtek ezek a látványos ruhaköltemények. Még az édesanyám korosztálya is viselte, később én is bekerültem.... ennek is már 30 esztendeje.
- Igaz a hír, hogy szívesen bővülne a "csapat"?
- Igen. Szívesen várunk új tagokat. Főleg citerás jelentkezését várjuk nagy szeretettel. A budapesti próbán is ezen a hangszeren kísértek bennünket, és bátran mondhatom- nagyot emel az előadás színvonalán.
Citeráink vannak- az intézménynek és nekem is. Emellett énekelni szerető hölgyeket és urakat is szívesen látunk a jövőben a Batsányi Népdalkörben.
- Említette, hogy három évtizeddel ezelőtt kezdte... mégis úgy látom, az örömbe üröm is vegyül.
- Nekem rengeteget adott ez a 30 év. 33 esztendősen kerültem bele a formáció vérkeringésébe... anyukám és az idős nénik közé. A mai felállásunkat nézve viszont elszomorít az a tény, hogy népdalkörünk az idősebb generációból tevődik össze. Hiányzik a fiatal nemzedék. Hatalmas és gazdag a népdal-kincsünk, ezeket a nótákat át kell menteni az utókornak, de ahhoz, hogy így történjen, az ő jelenlétük szükséges lenne.
Unokahúgom például szólót is énekel, gyermekkora óta jött velünk, így beleivódott a magyar népzene szeretete. Ezt csak így lehet, lehetne tovább adni.
Tudom, hogy rohanó világunkban ez nagy kihívás, nehezen megoldható. Annak idején én is sokat hiányoztam a próbákról, hiszen dolgozó nő voltam.
Akkori vezetőnk- dr. Kovács László is mindig azzal biztatott, hogy aki fiatal, könnyebben tanul.
- A Batsányi Népdalkörnek is vannak segítői...
- Valóban. A Batsányi János Művelődési és Oktatási Központ égisze alatt működünk, a 21 csoport egyikeként. Nagyné Szűcs Klári igazgatóasszony is mindenben segít bennünket, de emellett itt kell megemlítenem Sólyom Károly alpolgármester úr nevét. A népdalkör nevében szeretném megköszönni a hathatós segítségét, ugyanis ő finanszírozta számunkra a kisbuszt, ami óriási segítség volt számunkra. Az említett díszes ruhakölteményt lehetetlen lett volna a fővárosi tömegközlekedési eszközökön sérülés nélkül a helyszínre szállítani. Így viszont biztonságban tudhattuk... sőt, a 30 személyes buszban még a Nyugdíjas Klub néhány tagját is magunkkal tudtuk vinni az előadásra.
- Gratulálok ehhez az újabb sikerhez. Azt hiszem, érdemes a fellépő tagok nevét is megemlíteni.
- Tudni kell, hogy a Batsányi Népdalkör jelen pillanatban 12 tagot számlál, ebből kilencen vettünk részt a rendezvényen- Réfi Gyuláné, Tál Lászlóné, Nemes Lászlóné, Bertalan Tiborné, Fekete Károlyné, Tóth Ferencné, Tóth Magdolna, Pappné Pálffy Zsuzsanna és jómagam- Füstös Mária.
Nem mentünk hiába, örömmel töltötte el szívünket, hogy mi is öregbíthettük a Batsányi János Művelődési és Oktatási Központ, illetve településünk hírnevét.

Fotó: Jánka Ferenc, www.shp.hu/hpc és Dancs István