Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Adózás, helyi adók Állatbarát Állatorvosok Állattartás Balaton Belföld Bemutatjuk Beruházás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Életmód Érdekességek Események EU információk Felhívás Felmérések Fiatalok Foglalkozás egészségügy Foglalkoztatás Gasztronómia Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Hazai sport Helyi önkormányzat Honvédség Humán Információ Informatika Informatika és távközlés Ingatlan Innen-onnan Interjú Internet / multimédia Intézményfenntartás Irodalom Jegyzet Jótékonyság Karácsonyi ünnepségek Katasztrófavédelem KDNP Képviselők hírei Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistelepülések Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közgyűlés Közlekedés Közlekedési információk Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Magyar foci Moziműsor MSZP Műsorok Nyugdíjasoknak Oktatás Olimpia Önkormányzati választás Pályázatok Pedagógia Piackutatás Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sajtó Sakk Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szerencsejáték Szociálpolitika Társadalom T-Kisebbségek Történelem Tudomány Tudományos hírek Tudósítás TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények
Andrea Weaver Benső kastélyában jártunk...

„Tanúságot kell tennünk hitből és bátorságból. De legelőször is szeretnünk kell, igazán.”- olvasható Andrea Weaver legújabb- Benső kastély- című művében, melynek bemutatójára a Wass Albert Könyvtár és Múzeumban- április 26- án- került sor.

A tapolcai kötődésű, Keszthelyen élő, népszerű írónő Nyíregyháza után, városunkban is bemutatta legújabb gyöngyszemét, amelyben Németh István Péter költő-irodalomtörténészünk volt a „segítségére”.

 

Bevezető gondolataiban településünk kortárs irodalmára úgy fogalmazott- Andrea útja Tapolcáról indult, de szellemileg nagyon messzire jutott.

A hallgatóság azt is megtudta, hogy az ezoterikus műfaj jeles képviselőjének- XI. parancsolat című remekműve 10 ezer példányban kelt el, ami ismerve a könyvek eladási mutatóját, hatalmas számnak minősül. Jelenleg 23 ezer darabot adtak el négy, eddig nyomtatásban megjelent könyveiből.

Arra a kérdésre, hogy milyen érzés volt azonosulni a nagy eladott példányszámmal, Takács Andrea a maga szerénységével annyit mondott, hogy „25 évesen megkönnyebbült, mert nem okozott csalódást”, és „olyankor még fel sem fogja az ember ezt a fajta sikert”.

Rámutatott, hogy a legkedvesebb visszajelzések a fiatalok köréből érkezik, főleg Keszthelyen, ahol tanított. A tanulók elmondása szerint az írónő műveit olvasva, egészséges optimizmust, tiszta életcélt kaptak. A pedagógusok is őszinte örömmel fogadták minden művét, elismerően szóltak róluk.

Németh István Péter a legalkalmasabb beszélgetőtársként egészítette ki a könyvbemutatón Andrea Weavert. Irodalomtörténészünk a tőle megszokott cizelláltsággal, hihetetlen irodalmi lexikális tudását felhasználva vezetett fel egy-egy regénnyel kapcsolatos kérdést, példákkal is színesítve mindezt.

Szubjektív véleményalkotásával, egyedi, regényhez fűződő asszociációival nagyszerűen varázsolta egésszé az írónő által elmondott tudományos, mégis közérthetőségre törekvő válaszait.

Példaként említhető a regény helyszíne a Chevon kastély, Németh István Péter - többek közt- a keszthelyi Festetics kastélyhoz hasonlította. Válaszában Andrea kiemelte, hogy ezek a dolgok nem tudatosak a regény írásakor. A történet olykor nélküle is alakult… „az ember elkezdi, aztán kiderül egy idő után, mivé alakul”. Fontos, hogyan függ össze a külső és a belső világunk, és azok kapcsolódási pontjai.

Újszülötthöz hasonlította a könyveit- világra jön és nem tudjuk előre, mi lesz belőle?

Egy következő kérdésre adott válaszában rámutatott: az adott környezetben legyenek titkok, amelyek akár 3-400 évesek, kívülálló számára- valamilyen szinten- furcsa, megfoghatatlan.

Egy összefüggés-láncolata is van a könyvnek, valamint spirituális vonala is, ezt beillesztheti az olvasó a saját világába.

Szó volt a kristálygyerekekről, akiket merőben másképp kell kezelni, mint az „indigó”-kat. Az emberek energetikai rendszere rétegződik, sok függ attól is, kinek és milyen típusú életcél-energiája van. A „kristályok” befelé fordulóak, nyugodtak, vonzódnak az organikus anyaghoz, kifinomult lelkivilágukból adódóan sebezhetőbbek is, kreatívak, telepatikus képességek birtokosai- tudtuk meg az írónőtől, ugyanis a műben Kara, az ifjú hölgy is közéjük tartozik.

Érdekességként érdemes még megemlíteni a neveket is, amelyek szintén beszédesek, csakúgy, mint Andrea Weaver írói, vagy művészneve is /Weaver= Takács/. A regényben szereplő nevek nem véletlenül utalnak a viselőjükre, annak tulajdonságaira, bensőjére- világított rá a kérdező.

Andrea válaszában kitért rá, hogy az emberiséget, az emberi tudatot elszegényíti a „szellemnélküliség”, az „istentelenség”. Egy leépülő folyamat részesei vagyunk, amely Kopernikusztól, Darwinon át, mára odáig jutott, hogy a pszichénknek sem vagyunk már urai.

Érzékelnünk kell az időt… az időben az ürességet. Ilyenkor önmagára maradhat az ember, és aki nincs felkészülve a magányra, annak veszélyes ez a terület.

Meg kell találnunk az egyensúlyt a Mennyek Országa és Pokol bugyrai között- tanácsolta az írónő.

A nagyszerű mű érdekfeszítő szövegtérrel rendelkezik- szimbolikája van, biblikus visszacsatolásokkal is fűszerezve.

Egy újabb remekmű Takács Andrea tollából- aki teheti, vásárolja meg, majd olvassa el.

Felüdülés a léleknek… de értékes -érdekes olvasmány lévén, hasznos, építő jellegű kikapcsolódás is.