Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Hírek
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Adózás, helyi adók Állatbarát Állatorvosok Állattartás Balaton Belföld Bemutatjuk Beruházás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Életmód Érdekességek Események EU információk Felhívás Felmérések Fiatalok Foglalkozás egészségügy Foglalkoztatás Gasztronómia Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Hazai sport Helyi önkormányzat Honvédség Humán Információ Informatika Informatika és távközlés Ingatlan Innen-onnan Interjú Internet / multimédia Intézményfenntartás Irodalom Jegyzet Jótékonyság Karácsonyi ünnepségek Katasztrófavédelem KDNP Képviselők hírei Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistelepülések Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közgyűlés Közlekedés Közlekedési információk Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Magyar foci Moziműsor MSZP Műsorok Nyugdíjasoknak Oktatás Olimpia Önkormányzati választás Pályázatok Pedagógia Piackutatás Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sajtó Sakk Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szerencsejáték Szociálpolitika Társadalom T-Kisebbségek Történelem Tudomány Tudományos hírek Tudósítás TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények
Harangozó Gábor:"Számunkra az a folyamat, ami a kormányváltással elindult, teljes mértékben elfogadhatatlan"
Tapolca- 2011. április 21.- Pártok jönnek, látnak.. és vagy győznek, vagy veszítenek. Közben folynak a csatározások, sárdobálások az éppen hatalmon lévő kormány és ellenzék között. Írhatnám, Arany János után szabadon, hogy "az istenadta nép" meg jókat mosolyog ezen, de a magyar valóság ennek ellenkezője- "szenved a nép".
Csütörtökön városunkban járt Harangozó Gábor, a Magyar Szocialista Párt országgyűlési képviselője, országjáró körútja következő állomásaként.

Lévai József, a párt tapolcai szervezetének elnöke elmondta, hogy az MSZP Választmányának második embere a délután folyamán részt vett a párt által kezdeményezett aláírásgyűjtésen, majd civil szervezetek vezetőivel, képviselőivel folytattak konzultációt. Olyan adalékokat kaptak, amit reményei szerint Harangozó Gábor- honatyaként- is hasznosítani tud majd a parlamenti munkája során.
Ezt követte egy sajtótájékoztató, ahol összegezték a nap tapasztalatait, végül egy lakossági fórum keretében tájékoztatták a polgárokat arról, mi is a párt jelenlegi álláspontja.
Megkértem Lévai Józsefet, hogy értékelje a nap történéseit.
"- A választópolgárokkal való személyes találkozás, véleményeik kinyilatkoztatása számomra is pozitív meglepetésként hatott. Általam nem várt nyitottsággal találtuk szembe magunkat. Mint politikust örömmel tölt el, de maga az ok- sajnos- kiábrándító!
Az emberek egyre elégedetlenebbek az országban kialakult helyzettel, amit a saját bőrükön nap mint nap meg is tapasztalnak."

A sajtótájékoztatóra lapunk is meghívást kapott, így beszámolunk az ott hallottakról.
Harangozó Gábor tájékoztatója első részében a petícióval kapcsolatos tudnivalókat ismertette. Rámutatott: amikor az Alkotmánybíróság jogkörét a FIDESZ-es többségű Parlament csorbította, az MSZP úgy döntött, hogy nem fog részt venni az alkotmányozási vitában. Az új rendszer kialakításához végképp nem hajlandóak asszisztálni, ami a Nemzeti Együttműködési Nyilatkozatban lett meghirdetve.
"- A párt úgy döntött, hogy ennek ellenére sok olyan lényegi kérdés, megoldásra váró probléma létezik, amelyekre megfelelő megoldásokat kell kínálni; ezért részországgyűléseket tartottunk az elmúlt négy hétben, amíg folyt az alkotmányozás.
Valójában négy területre osztottuk a témaköröket, ezeket egy-egy ilyen rendezvényen vitattuk meg a helyiek részvételével.
Majd országgyűlési határozattal, vagy törvényjavaslattal zártuk le, és benyújtottuk a Parlamentbe."
Hangsúlyozta- azért kötötték össze a részországgyűléseket az országjáró körutakkal, mert  fontos a szakpolitikai állásfoglalások mellett szélesebb körben a szakmai civil szervezetekkel való konzultáció is.
Elmondta, hogy minden szerdán, az adott megyében tartott részországgyűlés keretében a képviselő elment aláírást gyűjteni, emellett fórumokat is tartott. Csütörtök-pénteki napokon már olyan megyékbe, településekre látogattak, ahol nem volt részországgyűlés. Ennek keretében  érkezett Tapolcára is.
"- Számunkra az a folyamat, ami a kormányváltással elindult, teljes mértékben elfogadhatatlan. A Nemzeti Együttműködési Nyilatkozatban azt deklarálta a kormány, hogy hazánkban nem egyszerű kormányváltás történt, hanem: "a szavazófülkékben sikeres forradalmat vitt véghez" a magyar nemzet. A kormány azóta megtett lépéseivel gyakorlatilag elképesztő módon rombolta le a demokratikus alapintézményeket, egy olyan autokrata, diktatúrába hajló rendszert kezdett el kiépíteni, amihez az MSZP nem tud, és nem is szándékozik asszisztálni."
Külön kiemelte az európai közösségek erre hivatott intézményeinek aggodalmát a magyar alkotmányozással kapcsolatban.
Az Európa Tanács tagjaként hozzáfűzte, hogy a szervezet az emberi jogok és a demokrácia védelmét hivatott megvédeni. Ezért is döntöttek úgy ezek az intézmények, hogy eljárásokat kezdeményeztek a kialakult hazai helyzet kivizsgálására.
Március 25- én egy úgynevezett monitoring eljárás indult hazánkkal szemben. Elsősorban a politikai tisztogatásnak minősített indokolatlan elbocsátások miatt, valamint a bírói, ügyészségi rendszer, a média szegmens átalakítása miatt felmerült a gyanú, hogy ezek az intézkedések a demokratikus fékek és ellensúlyok lebontását eredményezhetik Magyarországon.
Ráadásul nem is az MSZP, hanem egy svéd néppárti képviselő kezdeményezésre indult az eljárás.
Szintén ezen a napon (március 25.) a Velencei Bizottság is úgy döntött, hogy teljes körű vizsgálatot folytat a magyar alkotmány előkészítésével és annak tartalmával kapcsolatban. Súlyos kritikákat fogalmaztak meg, főleg az átláthatatlansága miatt, valamint azért is, mert alkalmatlan a társadalmi konszenzusra.
A sajtótájékoztató végén Harangozó Gábor úgy fogalmazott, mindent el fognak követni annak érdekében, hogy egy olyan alkotmányozási folyamatot indítsanak el, ami már teljes társadalmi konszenzusra épül, és valóban a XXI. század növekedési alapjait biztosító alkotmánya lehet az országnak. Természetesen betartva a jelenleg hatályos törvényi szabályokat.
Ezután újságírói kérdésre válaszolva elmondta: az aláírásgyűjtés lényege, hogy ily' módon is demonstrálni tudják azt a társadalmi elégedetlenséget, ami jelenleg is tapasztalható. Örömének is hangot adott, miszerint meglepően jól haladnak ez ügyben, eddig több mint százezer aláírás gyűlt már össze.
Az íveket a Május 1- jén megrendezésre kerülő Majálison mutatják majd be, de nem kerül átadásra adatvédelem miatt, ugyanis a közelmúltban is több visszaélés volt ezzel kapcsolatban.
Megtudtuk, hogy az állampolgárok tájékozottsága ez ügyben ugyan hiányos, de ezeken a fórumokon bővebb tájékoztatást is kapnak az érdeklődök.
A nap záróakkordjaként Harangozó Gábor egy lakossági fórum keretén belül tájékoztatta a megjelent szimpatizánsokat.

MSZP "Időben szólunk" petíció és aláírásgyűjtő ív tartalma

• Minden embernek joga van az igazságos közteherviseléshez. Ezért arra kérjük a kormányt, hogy vonja vissza az igazságtalan adórendszert, és ne a kiskeresetűekkel fizettesse meg a magas jövedelemmel rendelkezők adócsökkentését!

• Minden embernek joga van a kiszámítható munkavégzéshez. Ezért arra kérjük a kormányt, hogy szüntesse meg az indoklás nélküli elbocsátásokat, és állítsa vissza a munkaviszony megszüntetésére vonatkozó garanciális szabályokat!

• Minden embert megillet a szabadságot, jogokat és kötelességeket rögzítő jogrend. Ezért arra kérjük a kormányt, hogy állítsa vissza az Alkotmánybíróság eredeti hatáskörét és törölje el a visszamenőleges hatályú törvényeket!