Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Híreink Kapcsolatok Impresszum
Adózás, helyi adók Államigazgatás Állatbarát Állattartás Balaton Befektetés Bemutatjuk Bér, jövedelem Beruházás Biztosítás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Elemzések, tanulmányok Életmód Energiagazdálkodás Építési ügyek Érdekességek Események EU információk EU pályázatok Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Fogyasztóvédelem Gasztronómia Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Helyi önkormányzat Helyi rendeletek Helyi szolgáltatások Helytörténet Hőszolgáltatás Humán Idegenforgalmi információ Információ Informatika Informatika és távközlés Innen-onnan Innováció Interjú Internet / multimédia Irodalom Jegyzet Jótékonyság Kamarák Karácsonyi ünnepségek Karrier Katasztrófavédelem Képviselők Képviselők hírei Képviselőtestület képviselő-testület Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közműépítés Közműépítés és szolgáltatás Köztársasági elnök Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Lelkisegély MSZP Munkaerő Munkavédelem Műszaki Tudományok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Népművészet Nyugdíjasoknak Oktatás Pályázatok Parlament Párthírek Pedagógia Polgári védelem Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalom Távközlés Technika Terrorizmus T-Kisebbségek Történelem Törvény, rendelet, szabályozás Tudományos hírek Tudósítás Turizmus TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények Vízszolgáltatás
Huszonöten foglalkoznak négyezerötszáz emberrel
    Valószínűleg  még az érintettek közül is csak kevesen tudják, hogy 57 önkormányzat és az ezeken a településeken élő 66.703 állandó lakos tartozik a Baranya Megyei Munkaügyi Központ Komlói Kirendeltségéhez (1.kép). Götzerné Páva Mária a legfrissebb adatokat sorolva elmondta, hogy a területükön 26.544 az aktív keresők és 4.530 a regisztrált álláskeresők száma.
    A kirendeltségvezető (2.képünkön balról a második) szerint Baranyában csupán Pécsett jobb a helyzet, az aktív keresők és az álláskeresők aránya ott 7,57 %-os, a további sorrend pedig így alakul: Komló (17,07), Mohács (17,27), Szentlőrinc (19,31), Siklós (19,57), Szigetvár (26,37) és Sellye (33,05).
további sorrend pedig így alakul: Komló (17,07), Mohács (17,27), Szentlőrinc (19,31), Siklós (19,57), Szigetvár (26,37) és Sellye (33,05).
 Természetesen a szakember úgyszólván naprakész adatokkal rendelkezik a komlói kistérség településeiről is - a fenti szempont alapján most csak a két szélső értéket említjük meg: Egyházaskozár van a legjobb helyzetben (11,14 %), míg a legmagasabb rátával (30,14 %) pillanatnyilag Hegyhátmarócnak kell megküzdenie...(Érdekesség, hogy a két hegyháti település szomszédos egymással, a köztük lévő távolság alig 2-3 kilométer.)
  Az érintettek közül azt már bizonyára mindenki tudja, hogy tavaly november óta egy sor dolog jelentősen megváltozott a munkaerő-piacon. A korábban munkanélkülinek nevezetteket azóta álláskeresőknek hívják, de az „álláskereséssel” együtt az ellátásuk is átalakult. Természetesen  a kirendeltség munkáját röviden bemutató írásban nem térhetünk ki minden részletre, csupán annyit tehetünk, hogy leírjuk: az érdekeltek a hét minden munkanapján 8-12, valamint 13-15.30 óra közt felkereshetik a Komló, Bajcsy-Zs. utca 9. sz. alatt található kirendeltséget (szerdán 8-17 óráig folyamatos a nyitvatartás), ahol mindenki személyre szabott felvilágosítást kap saját ellátásával kapcsolatban.
    A megye munkaügyi kirendeltségei közül elsőként a komlóit újították fel és alakították ki a mai követelményeknek megfelelően  (2. képünkön jobbról Csizmár Gábor miniszter  látható az épület ünnepélyes átadásakor), mely egyebek mellett egyszerű, átlátható szolgálati teret (3.kép), modern irodai környezetet, megújult számítástechnikai rendszert is jelent), mégis elkerülhetetlen az időnkénti zsúfoltság. Ezen úgy próbálnak enyhíteni – mondja Götzerné –, hogy májustól hetente két alkalommal kihelyezett ügyfélfogadást tartanak Pécsváradon, Szászváron és Sásdon. Ilyenkor a FIP-en (Foglalkoztatási Információs Porton) megjelent ügyfeleknek szinte teljeskörű szolgáltatást tudnak nyújtani a kirendeltség munkatársai  a hatósági és a szolgáltatási területen egyaránt.
  Hogy a bevezetőben említett statisztika javulhasson, ahhoz elsősorban természetesen munkahelyekre lenne szükség, de a Munkaügyi Központ a saját eszközeivel is igyekszik segíteni a rászorulókon. A komlói kirendeltség az idei évben összesen közel 250 millió forintot fordíthat aktív eszközökre, mégpedig az alábbi felosztásban: képzésre 35 millió, közhasznú munkára 81,81 millió , bértámogatásra 68,91 millió, vállalkozóvá válás segítésére 2,42 millió, mobilitási támogatásra 2,28 millió, munkahely megőrzésre 20,01 millió, járulék-átvállalásra 7,2 millió, pályakezdők álláskeresési támogatására 25,19 millió forint áll rendelkezésre.