Belépési ponthoz
Fejrész ki

Híreink
Híreink Kapcsolatok Impresszum
Adózás, helyi adók Államigazgatás Állatbarát Állattartás Balaton Befektetés Bemutatjuk Bér, jövedelem Beruházás Biztosítás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Elemzések, tanulmányok Életmód Energiagazdálkodás Építési ügyek Érdekességek Események EU információk EU pályázatok Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Fogyasztóvédelem Gasztronómia Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Helyi önkormányzat Helyi rendeletek Helyi szolgáltatások Helytörténet Hőszolgáltatás Humán Idegenforgalmi információ Információ Informatika Informatika és távközlés Innen-onnan Innováció Interjú Internet / multimédia Irodalom Jegyzet Jótékonyság Kamarák Karácsonyi ünnepségek Karrier Katasztrófavédelem Képviselők Képviselők hírei Képviselőtestület képviselő-testület Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közműépítés Közműépítés és szolgáltatás Köztársasági elnök Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Lelkisegély MSZP Munkaerő Munkavédelem Műszaki Tudományok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Népművészet Nyugdíjasoknak Oktatás Pályázatok Parlament Párthírek Pedagógia Polgári védelem Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalom Távközlés Technika Terrorizmus T-Kisebbségek Történelem Törvény, rendelet, szabályozás Tudományos hírek Tudósítás Turizmus TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények Vízszolgáltatás
A titkon várt meglepetés elmaradt: a férfi kézilabda NB I-ben Tatabánya-Komló 30-26
    A hazaiak szerezték az első gólt és ötpercnyi játék után már 5-2-re vezettek. Kezdeti lendületük azonban megtört, így a 10. percre 7-5-re felzárkózott a KBSK, a félidő derekán pedig már csak egy gólnyi volt a tatabányai előny (8-7). Lendületbe jött a Komló, mely Kaplonyi, Dömös és Szappanos remeklésének köszönhetően - a hazai publikum nagy ámulatára - előbb egyenlített, aztán fordított, majd kétgólosra növelte előnyét (18.perc: 9-11).
    A következő hat perc nem bővelkedett gólokban, így hat perccel a szünet előtt 12-12-t mutatott a tatabányai csarnok eredményjelzője. A vendéglátók ezt követően visszavették a vezetést és két gólnyira elhúztak, de a baranyaiak a félidőre egalizálták az állást. Felváltva estek a gólok a második játékrész első perceiben is (35.p.: 17-16), de lassan nőtt a két csapat közti különbség (40.perc: 22-18). A következő öt percben csak a Tatabánya volt eredményes, így a félidő derekára kialakult féltucatnyi különbség (5.p.: 24-18) már sejteni engedte, hogy a meglepetés - amit titkon sokan vártak Komlón - ezúttal elmarad.
    Ez volt az a peridódusa a mérkőzésnek, amikor - a komlói edző, Papp László szavaival - "szétesett" a KBSK támadójátéka és a megszerzett labdákból a házigazda rendre gólt ért el, aminek az lett a következménye, hogy már-már egy katasztrofális vendég-vereség réme fenyegetett.(51.p.: 27-20) A hajrában azonban a Komló "összekapta magát" és az utolsó kilenc percben sikerült négyre csökkenteni a hátrányt, de a meglepetésnek még csak a közelébe sem tudtak férkőzni a vendégek, akiknek pedig nagy szükségük lett volna egy bravúrra ahhoz, hogy életben tartsák bentmaradási reményeiket. (2.kép: munkában a komlói védelem)

Jegyzőkönyv: Tatabánya-KBSK 30-26 (14-14) Budapest Bank férfiliga,17.forduló Tatabánya 1000 néző Vezette: Hargitai, Markó

KBSK: PÓKOS - Bakos, KAPLONYI 9, MOLNÁR Z. 2 ( 1.képünkön bevetődve próbál gólt szerezni), Nagy Z., DÖMÖS 6, Péter Szabó 1 Csere: Szabó T. (k), SZAPPANOS 6/1,(3.képünkön éppen büntetőt végez el) Kilvinger, Oszlár 2

Kiállítások: 4 ill. 4 perc 7 méteresek: 5/2 ill. 2/1

Papp László edző így értékelte a 60 perc történéseit: - Sokáig partiban voltunk, aztán a 40.perc tájékán érthetetlenül szétesett a támadójátékunk és könnyű gólokat lövettünk a Tatabányával, akik éltek a felkínált lehetőséggel.

(Fotó: Péter Szabó Zoltán)