Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Híreink Kapcsolatok Impresszum
Adózás, helyi adók Államigazgatás Állatbarát Állattartás Balaton Befektetés Bemutatjuk Bér, jövedelem Beruházás Biztosítás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Elemzések, tanulmányok Életmód Energiagazdálkodás Építési ügyek Érdekességek Események EU információk EU pályázatok Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Fogyasztóvédelem Gasztronómia Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Helyi önkormányzat Helyi rendeletek Helyi szolgáltatások Helytörténet Hőszolgáltatás Humán Idegenforgalmi információ Információ Informatika Informatika és távközlés Innen-onnan Innováció Interjú Internet / multimédia Irodalom Jegyzet Jótékonyság Kamarák Karácsonyi ünnepségek Karrier Katasztrófavédelem Képviselők Képviselők hírei Képviselőtestület képviselő-testület Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közműépítés Közműépítés és szolgáltatás Köztársasági elnök Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Lelkisegély MSZP Munkaerő Munkavédelem Műszaki Tudományok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Népművészet Nyugdíjasoknak Oktatás Pályázatok Parlament Párthírek Pedagógia Polgári védelem Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalom Távközlés Technika Terrorizmus T-Kisebbségek Történelem Törvény, rendelet, szabályozás Tudományos hírek Tudósítás Turizmus TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények Vízszolgáltatás
Huszonnyolc település több, mint 1,1 Milliárd forintra pályázott
     Egyre több az olyan feladat a településeken, melyeket ugyan el kellene végezni, ám amelyekre nincs pénz. Ilyenkor segíthet a pályázati lehetőség, s ha van ilyen, bizony sokan megragadják a lehetőséget. Így volt ez a közelmúltban a Dél-dunántúlon is, ahol a Mecsek-Völgység-Hegyhát Egyesülethez 28 településről érkezett be pályázat, több, mint 1,1 Milliárd forintos forrás-igénnyel.
   Jó magyar szokás szerint megint szinte mindenki megvárta az utolsó napot... Ennek pedig az lett a következménye, hogy a  leadási határidő napján sorban álltak az ügyfelek a Mecsek-Völgység-Hegyhát Egyesület munkaszervezetének irodájában - tudtuk meg dr. Finta Istvántól. Az  Egyesület elnöke a helyilapok.hu-nak elmondta:  meglehetősen nagy számban érkeztek be kérelmek januárban, az   Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (ÚMVP)  III. tengelyének négy  jogcímére. Az akciócsoport területéről (Sásdi- és Komlói Kistérségekből) 28 telepelülésről  97 pályázat érkezett, összesen közel 1.160 millió forint forrásigénnyel.
 
Mint megtudtuk, a legaktívabb pályázók a vállalkozók és az önkormányzatok voltak. A civil szervezetektől alacsonyabb számban érkeztek be kérelmek és csupán néhány egyházi jogi személy élt a pályázat adta lehetőséggel.     A következő négy intézkedésre érkeztek be pályázatok az alábbi forrásigénnyel:

   Falumegújítás és fejlesztés jogcím:    erre 25  kérelem érkezett be, összesen több, mint 295 millió forint támogatási igénnyel. A pályázók többsége új játszóterek kialakítása, meglévők bővítése, valamint a polgármesteri hivatalok épületének, felújításának céljával adta be kérelmét.
  Mikrovállalkozások fejlesztése jogcím:  ide 33 kérelem érkezett, összesen megközelítőleg 300 millió forint támogatási igénnyel. Ezen jogcímen új vállalkozások indítása, működő vállalkozások továbbfejlesztése volt a cél. A kérelmek leginkább eszközbeszerzésre, gépbeszerzésre, illetve meglévő telephelyek felújítására, bővítésére vonatkozóan érkeztek.
   Turisztikai tevékenységek ösztönzése jogcím:   e témában 25 kérelem érkezett, összesen több, mint 375 millió forint támogatási igénnyel. Turisztikai jogcímen elsősorban a falusi szálláshelyek létrehozása és bővítése volt a jellemző. A kérelmek között szerepelt még a lovasturisztika, agroturisztika szolgáltatásainak fejlesztése.

   Vidéki örökség megőrzése jogcím:  erre 14  kérelem érkezett be, összesen megközelítőleg 185 millió forint támogatási igénnyel. Örökségvédelem jogcímen templom-felújítás volt az elsődleges, de emellett szerepelt még a kérelmek között tanösvény kialakítása, tájház felújítása is. Ez a lehetőség magában foglalja a részleges, vagy teljes külső felújítási munkákat, illetve a védettség alatt álló épületek látogathatóvá tételét.
 
- A Mecsek-Völgység-Hegyhát Egyesület munkaszervezete folyamatosan értékelte a beérkezett kérelmeket és előkészítette azokat a 2009. január 30. napján, Gödrén megtartott döntéshozó testületi ülésre - mondta az elnök, majd hozzátette:  - Az itt megjelent döntéshozók a beérkezett pályázatokat értékelték., de a pályázatok támogatottságáról a végső döntést a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal hozza meg, várhatóan 2009. második negyedévében.
  
Dr Finta István azt is elmondta, hogy sajnos - a területünkre eső limitált források miatt -  előre látható, hogy nem minden kérelem részesülhet támogatásban.