Belépési ponthoz
Fejrész ki

Híreink
Híreink Kapcsolatok Impresszum
Adózás, helyi adók Államigazgatás Állatbarát Állattartás Balaton Befektetés Bemutatjuk Bér, jövedelem Beruházás Biztosítás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Elemzések, tanulmányok Életmód Energiagazdálkodás Építési ügyek Érdekességek Események EU információk EU pályázatok Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Fogyasztóvédelem Gasztronómia Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Helyi önkormányzat Helyi rendeletek Helyi szolgáltatások Helytörténet Hőszolgáltatás Humán Idegenforgalmi információ Információ Informatika Informatika és távközlés Innen-onnan Innováció Interjú Internet / multimédia Irodalom Jegyzet Jótékonyság Kamarák Karácsonyi ünnepségek Karrier Katasztrófavédelem Képviselők Képviselők hírei Képviselőtestület képviselő-testület Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közműépítés Közműépítés és szolgáltatás Köztársasági elnök Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Lelkisegély MSZP Munkaerő Munkavédelem Műszaki Tudományok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Népművészet Nyugdíjasoknak Oktatás Pályázatok Parlament Párthírek Pedagógia Polgári védelem Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalom Távközlés Technika Terrorizmus T-Kisebbségek Történelem Törvény, rendelet, szabályozás Tudományos hírek Tudósítás Turizmus TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények Vízszolgáltatás
Idegenben nyertek a komlói focisták, de a hetedik helyről nem tudtak előrébb lépni
    Két nappal a találkozó előtt Shuszter Roland, a komlóiak edzője még azon kesergett, hogy nem elég a sok sérült, most még az influenza is utolérte a csapatot, ezért a mester pénteken még nem tudta, milyen összeállításban küldi majd pályára a csapatát Marcaliban. Ahhoz képest, hogy a Komló olyan felállásban játszott, mint még soha, sikerült begyűjteniük a 3 bajnoki pontot a somogyi városban.
   A múlt vasárnapi Magyar Kupa-találkozón már játszhatott az utolsó őszi meccsen súlyos sérülést szenvedett Somodi Péter, akit azonban a hét közben - rövid idő alatt már másodszor - ledöntött lábáról az influenza, s erre a sorsra jutott a csapat legrutinosabbjai közé számító Méhn Zsolt is, de Kalmár Gergő játéka is kétséges volt még pénteken. ( Hármuk közül végül Méhn kezdőként, Somodi csereként mégis ott lehetett a csapatban.) Ha a betegekhez még hozzávesszük a sérülteket, bizony nem sok választási lehetősége maradt Shuszter Rolandnak a Marcali elleni kezdőcsapat összeállításánál.
  Végül a mester a Nagy V.- Korbuly Á., Kovács P., Győri J., Raáb M.- Ágh L., Méhn Zs., Hollósi T., Vass L.- Lóga Sz., Szabó Cs. felállású 11 mellett döntött, s később csereként pályára küldte Somodit, Románt és Varjasit is. Hazai fölény jegyében teltek az első percek, amit jól tükrözött, hogy negyedórányi játék után már nyolcadik szögletét ívelhette be a Marcali - erdeménytelenül. Aztán a KBSK is jelezte, nem csak védekezni jöttek a somogyi városba: a 20.perc táján Méhn Zs. beadását Lóga Sz. jó helyzetből a hazai kapusba lőtte.
   A második 20 perc egyenlő erők küzdelmét hozta, mindkét gárda próbálkozott, de a védelmek jól teljesítették feladatukat, így gólszerzési alkalom egyik kapu előtt sem kínálkozott. Amikor már mindenki a szünetet jelző sípszóra várt, szöglethez jutott a vendégcsapat, s Vass L. beívelése egy marcali játékosról került a hálóba (öngól, 0-1).
   Nem kellett sokat várni a szünet után a második KBSK-gólra: a nagy kedvvel játszó Lóga (aki nem sokkal előbb sárga lapot kapott, mert akadályozta az ellenfelet egy szabadrúgás elvégzésében), lendületesen húzott el a szélen, pontosan adott középre, s a házi gólkirály Szabó Cs. értékesítette a lehetőséget (57.perc: 0-2). A hazaiak fokozták a tempót, ám Shuszter Roland együttese állta a Marcali rohamait, igaz, előbb Méhn, majd Ágh is "besárgult", de a góltól sikerült megóvni Nagy V. kapuját. Sőt, egy szögletet követően növelhette volna előnyét a Komló, de Győri pont telibe találta a kapufát...Az utolsó percekben Shuszter Roland - nyilvánvaló okokból - valamennyi cserelehetőségét kihasználva igyekezett megtörni a hazaiak próbálkozásait - sikerrel.
     Első tavaszi bajnokiján idgenben nyert tehát a KBSK, s ez a siker lélektani szempontból is fontos lehet a folytatást illetően: a fiatal csapatra és az újdonsült edzőre ugyanis ráfért egy kis önbizalom-növelő győzelem idegenben. A komlóiaknak ugyanis eltökélt szándékuk, hogy tavasszal javítsanak jelenlegi hetedik helyezésükön, s valahol a dobogó közelében végezzenek.  Ehhez azonban olyan akadályokat is le kell küzdeni, mint a hétvégi, Kaposvár elleni találkozó, a somogyiak ugyanis a Nagykanizsa legyőzésével a harmadik helyre ugrottak előre a tabellán.( Vendégként eddigi hét meccsükből hármat nyertek, kettő-kettő pedig döntetlennel, illetve vereséggel zárult - tehát nem legyőzhetetlen 11-ről van szó.)
    Az NB III-ban edzőként ma debütáló komlói mester egyébként ezt mondta a Marcali elleni mérkőzésről a lefújást követően: - Gratulálok a csapatomnak! Ehhez a győzelemhez mindenki hozzátette a magáét, s nagyon bízom benne, hogy a mai siker egy nagy sorozat kezdete lesz. Két dolognak örülök nagyon: hogy nem kaptunk gólt és hogy egy igazi CSAPAT játszott ma együtt!
                  ( Fotó: Péter Szabó Zoltán  - archív )