Belépési ponthoz
Fejrész ki

Híreink
Híreink Kapcsolatok Impresszum
Adózás, helyi adók Államigazgatás Állatbarát Állattartás Balaton Befektetés Bemutatjuk Bér, jövedelem Beruházás Biztosítás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Elemzések, tanulmányok Életmód Energiagazdálkodás Építési ügyek Érdekességek Események EU információk EU pályázatok Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Fogyasztóvédelem Gasztronómia Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Helyi önkormányzat Helyi rendeletek Helyi szolgáltatások Helytörténet Hőszolgáltatás Humán Idegenforgalmi információ Információ Informatika Informatika és távközlés Innen-onnan Innováció Interjú Internet / multimédia Irodalom Jegyzet Jótékonyság Kamarák Karácsonyi ünnepségek Karrier Katasztrófavédelem Képviselők Képviselők hírei Képviselőtestület képviselő-testület Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közműépítés Közműépítés és szolgáltatás Köztársasági elnök Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Lelkisegély MSZP Munkaerő Munkavédelem Műszaki Tudományok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Népművészet Nyugdíjasoknak Oktatás Pályázatok Parlament Párthírek Pedagógia Polgári védelem Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalom Távközlés Technika Terrorizmus T-Kisebbségek Történelem Törvény, rendelet, szabályozás Tudományos hírek Tudósítás Turizmus TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények Vízszolgáltatás
Vereséggel búcsúzott az élvonaltól a komlói kézilabdacsapat: KBSK-Balatonfüred 22-26
  Rosszul indult és úgy is folytatódott a komló kézilabdacsapat mai - egy ideig biztosan az utolsó - NB I-es találkozója a Balatonfüred ellen. A Balaton-parti alakulat ugyanis nem bizonyult jó partnernek ahhoz, hogy a komlóiak szépen - azaz, győzeelemmel - vegyenek búcsút az élvonaltól.
   Rögtön az első akcióból gólt szerzett Kovács Gy. révén a vendégcsapat, aztán Bakos D. és Salamon is betalált, így a 6.percben már 0-3 volt az állás. A  komlóiak eléggé tanácstalannak tűntek a füredi sorfal előtt, egyedül Kaplonyi (1.kép) tudott betalálni a volt válogatott Szathmári hálójába az első tíz percben - amikor 1-5-öt mutatott az eredményjelző. Ekkor Nagy Z. 2.kép), majd Bakos (3.kép) is feliratkozott a góllövők sorába, de 3-5 után újabb két vendég-találat következett (14. perc: 3-7), a következő hét  percben pedig egyenlően osztoztak a csapatok a gólokon (21.perc: 6-10). Az első játékrész utolsó harmadára aztán magára talált a  hazai gárda, Szabó T. (4.kép) pedig rendre hárította a Balaton-partiak lövéseit, így a szünetre már csak egyetlen gólnyi volt a vendégek előnye.
   A második félidőt emberhátrányban kezdték Mohácsiék, Horváth Rolandot ugyanis a félidő előtti pillanatban küldték ki 2 percre a bírók, s ezt az előnyt a nagy kedvvel játszó Kapolnyi kihasználta - ezzel 12-12-re módosítva az eredményt. Mielőtt azonban nagyon belelkesedhetett volna a hazai  publikum - akik egyébként végig buzdították a kedvenceket - egy rémálom-szerű periódus következett. A 33. és a 39. perc között ugyanis a vendégek ötször voltak eredményesek, míg  Szappanosék egyszer sem! (39.p.: 12-17). Aztán ismét fordult a kocka. Kaplonyi ugyan kihagyott egy büntetőt, de az 50. percre sikerült ismét utolérni Pásztorékat (20-20).
   Az újabb felzárkózás azonban túl sok energiát emésztett fel, s a maradék kilenc perc a Fürednek sikerült jobban: ők ugyanis hatot dobtak, míg a KBSK csak kettőt - s ez azt jelentette, hogy négy gólos vendégsikerrel zárult a találkozó. Mint a bajnokság során sokszor, ma is rapszodikus teljesítményt nyújtott Papp László együttese: voltak a mérkőzésnek szép és bíztató periódusai, hogy aztán következzenek a hullámvölgyek - így pedig nehéz mérkőzést nyerni. A vendégek szervezetten, jól védekeztek és Szathmári is jó napot fogott ki, emiatt olyan kevés gólt sikerült lőnie a KBSK-nak, amivel csak nagy ritkán lehet meccset nyerni.

Jegyzőkönyv: Komlói BSK-Balatonfüredi KC 22-26 (11-12) Budapest Bank férfiliga, 26.forduló  Komló 400 néző Vezette: Dudás, Serfőző

Komló: SZABÓ T. - BAKOS Á. 5, KAPLONYI 6, MOLNÁR Z. (5.kép), NAGY Z. 3, Dömös 3, Péter Szabó. Csere: Szappanos 3, Oszlár, Ujváry 1, Kilvinger 1. Edző: Papp László BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – Tombor 1/1, Bakos D. 3, SALAMON 6, KOVÁCS GY. 4, Kiss Á., PÁSZTOR 4  Csere: Szabó I. (kapus), Horváth R. 1, MOHÁCSI 6/1, Lelkes 1. Edző: Velky Mihály

Kiállítások: 2 ill. 6 perc    7 méteresek: 2/0 ill. 2/2

A két tréner így értékelte a találkozót. Papp László (6.kép): – Hosszú, gyötrelmes, fájdalmas út végére értünk, de a komlói kézilabda élni fog. Velky Mihály: – A taktikusan játszó hazaiak ellen végig vezetve uraltuk a mérkőzést, így megérdemelten nyertünk. Sajnálom, hogy egy nagy múltú klubbal lesz szegényebb az NB I. Az pedig példaértékű, hogy a komlói szurkolók így kitartanak csapatuk mellett.

( Fotó: Péter Szabó Zoltán)