Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Híreink Kapcsolatok Impresszum
Az OTP is tehet kötelező érvényű ajánlatot a CEC-re

 

 

Hét bank, köztük az OTP Bank is tehet kötelező érvényű ajánlatot november végéig a CEC takarékpénztár, a negyedik legnagyobb romániai bank többségi részesedésére – közölte a román pénzügyminisztérium. A  közlemény szerint az előzetes, nem kötelező erejű szándéknyilatkozatok alapján – nyolc bank szerepelt a rövidített listán, de a nem kötelező érvényű ajánlatot már nem tette meg a francia Société Générale, amely így kiesett a további versenyből.

 

A CEC legalább 50 százalék plusz egy részvényéért, de legföljebb 75 százalékáért folyó versenyben maradt az OTP mellett az osztrák Erste Bank és a Raiffeisen International, a francia-belga Dexia, a görög National Bank of Greece és az EFG Eurobank, valamint az olasz Banca Monte dei Paschi di Siena.

 

Szeptember végén Wolf László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese közölte: azért éppen a CEC-et szemelte ki magának az OTP, mert ez az utolsó bankok egyike, amelyet egyáltalán még privatizálnak, és amely jelentős piaci súllyal rendelkezik a román piacon. Az OTP Bank úgy véli, hogy képes lenne hatékonyan feljavítani, átalakítani a CEC-et. – Ebben van már tapasztalatunk – mondta Wolf, emlékeztetve arra, hogy cége két sikeres takarékpénztári átalakítást tudhat már maga mögött (Magyarországon és Bulgáriában).– Úgy véljük, hogy a mi tulajdonlásunkkal a CEC sokkal jobban ki tudná használni a piacban rejlő fejlődési lehetőséget – tette hozzá.

 

Az OTP a hét végén közölte: előzetes, nem kötelező érvényű ajánlatot nyújtott be CEC többségi részesedésének megvásárlására. A közlemény szerint a döntést azt követően hozta meg az OTP Bank, hogy akvizíciós munkacsoportja a tanácsadókkal (Ernst and Young, illetve Martonyi, Kajtár, Baker and McKenzie) átvizsgálta a CEC üzleti tevékenységét.

 

Az indikatív ajánlat benyújtása kapcsán Wolf László hangsúlyozta: – A régió meghatározó pénzügyi csoportja, amely öt országban közel ezer bankfiókot működtet, közép-kelet-európai jelenlétének kiemelkedően fontos állomásaként tekint a CEC privatizációjára.

A vezérigazgató-helyettes szavai szerint a bankcsoport célja Romániában az, hogy az ország egész területén, így a kis településeken is komplex pénzügyi szolgáltatásokkal legyen elérhető az ügyfelek számára.

 

Az OTP Bank meggyőződése, hogy esetleges sikere a hazai pénzintézet privatizációjában tovább erősítheti a két ország gazdasági és kereskedelmi kapcsolatait, egyben hozzájárul Románia EU-csatlakozásának sikeréhez – hangsúlyozza a közlemény.