Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Híreink Kapcsolatok Impresszum
OTP nem készül részvénykibocsátásra

 

Az OTP Bank minden tervezett bankvásárlására biztosítani tudja a szükséges pénzügyi hátteret, emiatt nem készül részvénykibocsátásra.A hitelintézet a közelmúltban több külföldi bankra is előzetes, illetve kötelező érvényű vételi ajánlatot nyújtott be.Ha minden tranzakciós törekvés sikerrel járna, az OTP Banknak egy éve lenne a teljes finanszírozási háttér biztosítására – mondta el Spéder Zoltán alelnök, vezérigazgató-helyettes a bank gyorsjelentését ismertető hétfői sajtótájékoztatóján.

 

 „Ha nagyon szükséges, valamennyihez biztosítani tudjuk a tőkét, irreális árazásba azonban nem megyünk bele" – hangsúlyozta. Mint elmondta, a finanszírozást továbbra is új részvények kibocsátása nélkül szeretnék megoldani. Forrásul részben az idei eredmény szolgálhat, emellett további alárendelt kölcsönt vonhat be a csoport, amit a leányvállalatok is fel tudnak venni. Vannak tartalékok, eddig ugyanis egyáltalán nem használták ki ezt az instrumentumot. A tőkepolitika kidolgozás alatt áll – tette hozzá.

A jövő évi osztalékkifizetési hányadot az akvizíciók miatt nem változtatja meg a bank, az osztalékkifizetésre szolgáló összeg benntartása a konszolidált tőkepozíciót nem befolyásolná érdemben – tette hozzá.

 

Az alelnök megerősítette azon korábbi sajtóértesülést, hogy a horvátországi Splitska Banka iránt is érdeklődik az OTP, amelynek megvásárlásával Horvátországban közelebb jutna az optimális üzemmérethez. Spéder Zoltán szerint legalább 1 milliárd eurós mérlegfőösszeg szükséges ahhoz, hogy esélye legyen a megtérülésnek.

 

Dr. Spéder ZoltánA stratégiai prioritás nem változott: ahol már jelen van az OTP Bank, ott 8–10 százalékos piaci rész elérése a cél, az új piacokra való belépésnél pedig a „méretes" tranzakciókra fókuszálunk – mondta az alelnök.Spéder Zoltán szerint a BCR privatizáció eredménye befolyásolni fogja a román takarékpénztár, a CEC feltételeit is, kondíciói ugyanis beépülnek a várakozásokba. Mint elmondta, Ukrajnában is sok az érdeklődő, s vélekedése szerint a BCR privatizációjának eredménye az ukrán tranzakcióra is hatással lesz. Az OTP Bank most is alapos átvilágítás után alakítja ki az ajánlati árat – hangsúlyozta az alelnök.

 

Mint ismeretes, az OTP Bank most egyszerre több vasat tart a tűzben. Így indikatív ajánlatot nyújtott be a negyedik legnagyobb román pénzintézet, az 5,6 százalékos piaci részesedésű CEC megvételére. Az 1,31 milliárd eurós mérlegfőösszegű és 149 millió eurós saját tőkéjű bankra november 28-ig kell a kötelező ajánlatot megtenni.

 

Szerbiában három hitelintézet iránt is érdeklődik: a 463,5 millió eurós mérlegfőösszegű és 50,4 millió eurós saját tőkéjű Vojvodjanska banka többségi részesedésének megvételére szándéknyilatkozatot, a 40,2 millió eurós mérlegfőösszegű és 18 millió eurós saját tőkéjű Niska bankára pedig kötelező érvényű ajánlatot nyújtott be. A szerb piacon érdeklődik továbbá a 126,8 millió eurós mérlegfőösszegű 32,5 millió eurós saját tőkéjű Panonska banka iránt is, de az ajánlattételt erre vonatkozóan hivatalosan még nem jelentették be.

 

Ukrajnában az ötödik legnagyobb hitelintézet, az UkrSibBank került az OTP célkeresztjébe, az 1,2 milliárd eurós mérlegfőösszegű és 132 millió eurós saját tőkéjű bankra pénteken nyújtotta be a kötelező érvényű ajánlatot.

 

Az OTP Banknak Bulgáriában, Szlovákiában, Romániában és Horvátországban van már leánybankja, közülük azonban csak a bolgár piaci jelenlét jelentős, ahol a DSK Bank a lakossági üzletágban piacvezető. A DSK termeli a leánycégek közül a legnagyobb profitot.

vissza az elejére