Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Híreink Kapcsolatok Impresszum
Felkészültek a zalaegerszegi főiskolák

 
A következő évtől a bolognai dekrétumnak megfelelő szakok indulhatnak a főiskolákon, így 2006 szeptemberétől a magyar felsőoktatás is átáll a kétszintű képzésre. A zalaegerszegi felsőoktatási intézményekben is megtették a megfelelő előkészületeket a többlépcsős oktatás kialakítása érdekében. A pénzügyi és számviteli főiskolán, az egészségügyi főiskolán, valamint a műszaki főiskolán is úgynevezett Bsc-s képzések indulnak.


1999-ben  Magyarország is aláírta a bolognai egyezményt, mellyel azt vállalta, hogy csatlakozik az Európai Felsőoktatási Térséghez és az Európában uralkodó angolszász felsőoktatási modellhez. A hallgatók egy egymásra épülő többlépcsős képzésbe kapcsolódhatnak be, ahol a „bachelor” (Bsc) fokozatra épül rá a „master” (Msc) fokozat, arra pedig a doktori (Phd) képzés. A főiskolákon csak Bsc-s képzés, az egyetemeken pedig mindhárom szintű oktatást végeznek.


A pénzügyi és számviteli főiskolán az eddigi három főiskolai szak, közgazdász, vállalkozásszervező és humánerőforrás-menedzser szakokat szeptembertől felváltja a pénzügy és számvitel, gazdálkodás, valamint az emberi erőforrások Bsc-s képzések. Az egészségügyi főiskolán a korábbi ápoló, gyógytornász, egészségbiztosítási szakok helyett Bsc-s ápolás- és betegellátás, valamint egészségügyi szervező képzések indulnak. A műszaki főiskolán eddig gyártástechnológia-informatika, illetve mechatronika szakirányon gépészmérnök képzés folyt, melyet ősztől mechatronikai mérnöki Bsc-s képzés kezdődik, ahol gyártástechnológia , illetve mechatronikai eszközök szakirányokat lehet majd választani. A diákok és az oktatók is nagy várakozással tekintenek majd az ősz felé, hiszen az új rendszer 2006 szeptemberében fog élesben vizsgázni. A régi rendszerben tanuló diákokat nem érinti ez a változás.