Fejrész ki

Híreink
Híreink Kapcsolatok Impresszum
Főiskolai tanárnő és Guinness-rekorder

Bérczes EditBérczes Editnek a Zalatriatlon ultramaratonistája, a zalaegerszegi Pénzügyi és Számviteli Főiskola egyik angol oktatójának a neve most már ott szerepel a Guiness-rekordok legújabb kiadású könyvében. Ezt a rekordot azonban még 2004-ben állította fel, de a könyvkiadás és a szerkesztés miatt csak most kerülhetett a teljesítménye közreadásra. A 2004-ben felállított futópados(247,2 km) világcsúcsot két hónapig még a férfiak sem tudták túlszárnyalni. A nőknél azonban máig Bérczes Edité a az abszolút világcsúcs.

Ő a legeredményesebb ultrafutónő. A zalaegerszei kiválóság nem kevesebbet mondhat el magáról, minthogy a 24 órás futás, valamint a 100 kilométeres futás világ- és Európa-bajnoka volt. A civilben főiskolai oktatóként tevékenykedő, és számos más területen is kiváló eredményeket felmutató futó tolmácskodott, városi fotópályázaton ért el helyezéseket, triatlon-, futó- és úszóversenyeket szervezett, sportegyesületet hozott létre. Egész munkásságát jellemzi igen találóan választott jelmondata: hosszú távon sikeresen. A „futó-tanárnő” a 2005-ös évben is számos versenyen részt vett, bár kevesebb ideje volt az oktatói munkája és a családi problémái miatt. Ősszel elveszítette az egykor szintén nyelvtanárként tevékenykedő anyai nagymamáját. Az sem mellékes, hogy mindezek mellett a pécsi doktori tanulmányait sem hanyagolhatta el. 2005 tavaszán úgy nyerte meg a görögországi 24 órás versenyt, hogy a férfi győztes is mögötte ért célba. Nyáron az ausztriai vogaui jótékonysági 12 órás viadalon 34 fokos melegben nyert. Ugyanezen számban lett országos bajnok Sárváron, júniusban pedig a Balatont is körbefutotta. A zalaegerszegi szilveszteri futáson a második helyen végzett a 36 kilométeres távon.

A 2006-os évben szeretne részt venni a Tajpejben rendezendő 24 órás világbajnokságon, a görögországi viadalon, franciaországban a surgeresi 48 órás versenyen és Veronában a 24 órás Európabajnokságon, ahol korábban világcsúcsot futott. Remélhetőleg további sikereket fog elérni idén is. Ő szerényen csak azt tűzte ki magának, hogy szeretné visszanyerni a régi formáját.