Fejrész ki

Híreink
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Kupagyőztes floorballosok Szolnokon

Szolnok Cannibals FK:  http://www.cannibals.hu/ Férfi és női csapat, egyaránt az országos élvonalban. Kevés szolnoki tudja.  Voltatok már floorball meccsen? Megéri! Szóval régóta érdekel, mi is az a floorball. Kábé annyit tudtam eddig róla, mint a basaballról, vagyis hát annál egy picit többet, mert a baseballról semmit nem tudok, a floorballról meg annyit, hogy valahol a jéghoki meg a gyeplabda között helyezkedik el.

Ráadásul most vasárnap itt Szolnokon szolnoki csapat vívta a kupadöntőt. Jól szórakozott az a két-háromszáz néző, aki kizarándokolt a Tiszaligeti Főiskolai csarnokba. De menjünk sorjában! Egy korábbi edzőmeccsen nagyjából ellestem a szabályokat: 3 x 20 perc tiszta játékidő, a pálya jéghoki alakú, ami a kapu méretét, a mandíneres palánkot és a kapu mögöttti játékrészt, valamint az ütőket illeti. 5 + 1 játékos játssza, érdekesség, hogy a kapus, bár éppúgy be van bugyolálva mint egy hokikapus, nincs nála ütő és csak térdelve védhet. Bármikor lehet cserélni, általában lecserélik az egész mezőnysort, de lehet egyesével is. Két bíró van, legtöbbször akkor fújnak, ha kimegy a labda bedobásra, vagy ha összecsattan két ütő. Ilyenkor a bíró mindig mérlegeli: akadályozta-e a védő ütője a támadót, és ha igen lefújja, ha nem, "Játék"-ot ordít. A labda egy kábé teniszlabda méretű, mivel belül üreges, annál sokkal könnyebb golyóbis, gyakorlatilag egy lukacsokkal ellátott műanyag gömbhéj.

Nos, az idei országos kupadöntőt a lányok kategóriában az Egri csapat meg a kannibálok vívták. A szolnoki lányok idén egyébként is kimagaslottak a mezőnyből, a bajnokságban veretlenül állnak az élen. Most sem adtak sok esélyt ellenfelüknek, az első harmadban egy, a másodikban kettő gólt vágtak be nekik. A harmadik harmad elején egy kicsit ránk ilyesztettek mert két perc alatt az Eger lőtt két gólt. Aztán a folytatásban jött a szolnoki gőzhenger még öt góllal, így lett a végeredmény  8:2,  s a kupagyőzelem a szolnoki lányoké.

Még néhány érdekesség, amire a meccs folyamán felfigyeltem és közreadásra méltónak találtam. Gól után a tartalékok berohannak középre, libasorba állnak és a pályán lévők sorban lepacsiznak velük, majd csere. Csak a csapatkapitány kommunikálhat a bíróval, ilyen elő is fordult, igen komikusan hatott, amint a játékos hosszú métereken hátrálva perelt a sporival. Aztán az is igen érdekes volt, amikor egyes esetekben a kapust lecserélve  hat mezőnyjátékos vonult támadásba.

A fiúk csatájában a Szombathelyi Ares viszonylag könnyedén diadalmaskodott a Debreceni FK felett, hiszen már az első harmadban 5:0-ra elhúztak, és a harmadik harmad elejére hiába kapaszkodott a civis csapat 6:4-ig, a hajrában kaptak még ötöt, így lett a vége 11:4. De hová lett a tavaly még bajnokesélyes szolnoki fiú csapat? Erről és sok más érdekességről a kapcsolódó interjúból lehet értesülni.