Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Fejlesszük együtt Szolnokot!

Három hét alatt immár a harmadik civil fórumot tartották a szolnoki városházán, s ez már valószínűleg így folytatódik április idusáig. Két hete a civil szervezetek tevékenységét, egy hete a városháza eddigi és ezutáni sikereit tárta Botka Lajosné polgármester a közönség elé, ezen a héten pedig együtt ötletelhettünk a fejlesztésekről.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az apropó a 2007-2013 között esedékes Európai Uniós fejlesztési büdzséhez kapcsolódó Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT) II. stratégiai fejlesztési kerete, melyhez viszont a Jász-Nagykun Szolnok Megyei Területfejlesztési Stratégiai Program kapcsolódik, szintúgy 2007-2013-as intervallummal, melynek egy része Szolnok városának és a szolnoki kistérségnek az operatív programja, pontosabban annak még nem végleges, kipótolható tervezete.

 

Benedek Henriette a Program és Városfejlesztési osztály vezetőjének bevezető előadásában elhangzottak még hasonló projektnevek, mint országos területfejlesztési koncepció, országos fejlesztéspolitikai koncepció, nemzeti akcióprogram, közösségi stratégiai iránymutatás, nemzeti vidékfejlesztési terv, fenntartható fejlesztési stratégia. Szumma szummárom, a fő célja mindegyiknek együtt a versenyképes, biztonságos és igazságos Magyarország.

 

Majd a polgármester asszony vette át a szót, aki már konkrétan a szolnoki operatív programokról és ötletekről beszélt. A szolnoki fejlesztések hat fő téma köré csoportosulnak: elérhetőség, környzetbiztonság, gazdasági fejlődés, humán erőforrás fejlesztése, térségi egyenőtlenségek mérséklése, valamint az élet és vagyonbiztonság erősítése.

 

Az elérhetőségnél természetesen priotitást kapnak a gyorforgalmi utak: északról az M4-es és az M4-es Tisza hídja, délről az M8-as és az M44-es, valamint a projektcsomag részét képezi még az újszászi vasútvonal fejlesztése, a reptéri polgári terminál, egy medencés Tiszai kikötő, a 442-est tehermentesítő, Szandát nyugatról elkerőlő út valamint egy új belvárosi Tisza híd megépítése.

 

A környezetet az ivóvízberuházásokkal, a hulladék szelektív gyűjtésével, emellett a szerves és az állati hulladékok kezelésével, belvízvédelmi programmal holtág-rehabilitációval és erdőtelepítéssel tudjuk biztonságosabbá tenni. A gazdaságfejlesztési fejezet részei a már jól ismert ipari park, logisztikai központ az uszoda és a rendezvény-konferenciaturizmus jelszavak, valamint új elemként egy vásárközpont ötlete.

 

Humán erőforrás elemei az új Kampusz valamint egy Térségi Integrált Szakképző Központ létrehozása. A másik három pontban szó volt még a Mester úti volt laktanya lakó-és szabadidőparkként való hasznosításáról, a Kossuth tér rehabilitációjáról, kerékpárutakról, járdákról, közösségi házakról, a tűzoltóság-katasztrófavédelem fejlesztéséről, térségi információs hálózatokról.

 

Ezután a közönség soraiból elhangzott szépszámú konkrét javaslat, csak hogy a legérdekesebbek közül említsek néhányat: a városi Zagyva visszaduzzasztása és szabad strandként hasznosítása, roma közösségi ház és roma skanzen létrehozása, harangjáték, @szolnok.hu végű internetes levelező rendszer, és arra is volt lehetőség, hogy a résztvevők egy célirányos formanyomtatványt magukkal vigyenek, hogy  azt majdan kitöltve-beküldve tegyenek javaslatokat.