Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Buszpályaudvar-avatások Jász Nagykun Szolnok megyében

2000-ben indult, 2003-ban pedig felgyorsult a Jászkun Volán Rt. autóbusz pályaudvar építési programja.  Döntően önkormányzati pályázati forrásokból épültek az új pályaudvarok: 2000-ben Kisújszálláson, 2002-ben Mezőtúron, 2004-ben  Abádszalókon és Jászapátiban.  Az építési program folytatódik, ezúttal Kunhegyesen került átadásra új buszállomás, hamarosan következik Túrkeve, Jászberény és Szolnok.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A kunhegyesi beruházás a finiséhez érkezett. Költségvetése éppen meghaladta a 100 millió forintot, ennek háromnegyed része volt területfejlesztési pályázati pénz. Naponta mintegy 150 busz és kétezer utas fogja használni. A napokban megtörtént a műszaki átadás, február 21-én pedig az ünnepélyes átadás is, és március 1-től a menetrendszerinti buszok és utasaik birtokba veszik az új buszállomást. A Néplap hasábjain már többször is megcsodálhattuk az impozáns létesítmény makettjét, ezúttal élő képekkel is szolgálhatunk.

 

Amint az alábbi képen is jól látszik, Kontra József kunhegyesi polgármester meghívóját a volános vezetésen kívül elfogadta Tokár István, a megyei közgyűlés elnöke, Herbály Imre a térség országgyűlési képviselője és Dr Kolber István, a regionális fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter is. Ez utóbbi két vendég ünnepi beszédét a szalagátvágáskor a polgármester, az állófogadáson Sziráki Pál vezérigazgató egészítette ki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A vidéki autóbusz-pályaudvarokon kívül stratégiai fontosságú feladat a helyközi tömegközlekedés Szolnok város működésére, életére gyakorolt negatív hatásainak csökkentése, a terheléskoncentráció megosztása. Vagyis a szolnoki városközpontban elavult buszpályaudvar felújítása is. Eredetileg intézmények kaptak volna helyet az épületben, melyhez mélygarázs csatlakozott volna. Az új tervváltozatban intézmények helyett átriumos bevásárló utca szerepel kis üzletekkel, a mélygarázs helyett pedig egy nagyobb befogadóképességű, ám olcsóbb bekerülésű parkolóház. A legutóbbi városházi közgyűlés elfogadta az ehhez szükséges besorolás-módosítást (beépítettség növelését).

  

 Az új autóbusz-pályaudvar – szolgáltatóház, megvalósítása esetén jelentősen csökken majd a városközpont tömegközlekedési környezeti terhelése, javul az utasforgalmi szolgáltatás színvonala és nem utolsó sorban a város egyik legértékesebb, központi területén vonzó építészeti megoldásokkal egy közel 10.000 m2-es felépítményű, 350 férőhelyes parkolóházzal bővített szolgáltató-bevásárló központ épül meg üzleti alapú finanszírozással. Hasonlóan tervezik megoldani a jászberényi buszállomás korszerűsítését és a szandai decentrum építését is.