Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Híreink Bemutatkozás Kapcsolatok
Testületi ülés: Lemondás 2.

 Bár az „egyebek” napirendi pontban a képviselőknek nincs lehetőségük válaszolni az elhangzottakra, Gémesi György polgármester javaslatára ezúttal úgy határoztak, hogy Körösfői László öt percben reagálhat.


– Először is szeretném nagyon nyomatékosan leszögezni, hogy a beadványt a műemlékké nyilvánítás lehetőségének megvizsgálására a Körösfői-Kriesch Aladár Művészeti Alapítvány tette, és nem a képviselő, és nem a képviselőcsoport, a képviselő-társaimnak ehhez nincsen semmi köze – fejtegette a szocialista frakcióvezető.

(Itt jegyezzük meg, kíváncsiak vagyunk arra, mikor mond igazat Körösfői László. Hiszen a Rációban, az MSZP-SZDSZ-GCF választási szövetség lapjának most megjelent számában maga írja: „Ezért kezdeményeztem a Kulturális Örökségvédelmi Hivatalnál az épület műemlékké nyilvánítását.”. Ezek után kíváncsiak vagyunk az alapítvány kuratóriumi tagjainak a véleményére is. Ami biztos, az alapítvány október végi nyilvános ünnepségén tudomásunk szerint egy szót sem ejtett erről az akcióról a szervezet tevékenységéről beszámoló elnök, aki nem más, mint az MSZP-SZDSZ-GCF frakcióvezetője… – a szerk.)

– Az alapítvány alapító okiratában szerepel a városban lévő különböző műemlék jellegű, vagy a művésztelephez kapcsolódó épületek állagmegóvása, fejlesztése. Az alapítványt lehet támadni, bírálni, az tette a javaslatot – folytatta sajátos érvelését Körösfői László. – Az alapítvány elnökeként az a meggyőződésem, hogy ennek sokkal több a haszna, mint a kára. Néhány hónapos csúszást jelenthet. Nyugodt lelkiismerettel vállalom a felelősséget azért, hogy jó ügy szolgálatáért kezdeményezte ezt az alapítvány. Ha azt kell kérelmezni, hogy ennek a vizsgálatát mielőbb végezzék el, szívesen fogom azt is támogatni, mint ahogy az egész program ellen sem szavaztam, a szálloda és egyéb hasznosítás elnyerte a tetszésemet és támogattam.
Körösfői László elismerte, két nappal azután tájékoztatta a képviselő-testületet a beadványáról, miután annak foganatára megérkezett a városházára a KÖH első levele.
Az elhangzottak után Gémesi György is kifejtette véleményét. Hiteles lett volna Körösfői László eljárása, szögezte le, ha nem most, hanem egy évvel előbb teszi meg, akkor, amikor a községháza felújításának és hasznosításának a módjáról még nem született döntés. A testületi döntés végrehajtása mindenkire érvényes. Körösfői László viszont szembeszállt ezzel a döntéssel úgy, hogy még csak nem is említette, mire készül, azt csak utólag mondta el.
– Lefordítva: összehangolt akcióról van szó. Valaki kitalálta, valakik összehangolták. Azt gondolom, ez nem kétséges – hangsúlyozta a polgármester. – Az időpontot ugyanis nem lehet megmagyarázni. És azt sem, hogy Varga Kálmán, a KÖH elnöke, aki gödöllői lakosként naponta többször elmegy a községháza mellett, miért nem kezdeményezte a korábbi években a védette nyilvánítást. Ahhoz őrá volt szükség, hogy egy héten belül két levél is megérkezzen a műemléki hatóságtól. Nem ma lettem polgármester, én levelezek a hatóságokkal. Egy ceruzát nem tudunk odébb tenni az engedélyük nélkül. Amire máskor több hónapig kell várni, most azonnal megszületett. A községháza felújításának engedélyeztetése így sokkal bonyolultabb lesz, többletköltségekkel jár.  Nem kizárt, hogy közben elmegy a befektető. Ebből következően az akció célja csak az lehet, hogy ne legyen kész 2006. augusztus 20-ára, a vállalt időre a homlokzat! Ez a lényeg. És nagyon nehéz ennek az ellenkezdőjét bebizonyítani. Nem tudok eltekinteni attól a véleményemtől, hogy ez szándékos károkozás. Kivéve akkor, ha holnap kapok egy levelet a KÖH-től, azzal a megállapítással, hogy bocsánat, tévedtünk. Kérem a képviselő-testület tagjait, határolódjanak el a történtektől vagy támogassák azt! Öntsünk tiszta vizet a pohárba, ki, hogyan vélekedik. A kialakult helyzet ugyanis nem lehet egy magánkezdeményezés, egy magánalapítvány eredménye. Ezt nem hiszik el azok a képviselők, akik viselik a többségi döntések felelősségét.
Azokkal értek egyet, mondta befejezésül Gémesi György Körösfői Lászlóhoz fordulva, akik azt mondják: Vondd le a következtéseket, és ha megtetted, akkor tedd meg azt a lépést, amit a város közösségével szemben meg kell tenned azért, hogy egyenesen, tisztán nézhess a szemükbe.

Emelt szintű érettségi
(avagy községházi totó)

Ez az a téma, amivel végzős gimnazistákat lehet őrületbe kergetni. És nincs matematikai példatár, amelyben megtalálnánk azt a sokismeretlenes egyenletet, amelyet Körösfői László diktált Gödöllőnek!
Nyilatkozata szerint a volt községháza felújítása az ő akciója miatt néhány hónapot késhet, ezzel szemben a mérleg másik serpenyőjébe európai uniós támogatások elnyerésének lehetősége „kerül”. Képzelt érettségi vizsgánkon azt kell meghatározniuk a diákoknak, (de a feladványt városunk valamennyi polgárának figyelmébe ajánljuk), hogy mennyi az annyi, azaz végül is hány hónapot csúszik a felújítás??? Mivel az ennek kiszámítására alkalmas képletet mi nem tudtunk felállítani, közreadjuk községházi totónkat. 
   
1. Körösfői László előző számunkban elmondta, kérésére először azt vizsgálja meg a KÖH, hogy egyáltalán védetté lehet-e nyilvánítani az épületet. Ez vajon meddig tart?
2. Ha a vizsgálat megállapítja, hogy védetté lehet nyilvánítani az épületet, eltelik egy idő, amíg a döntés megszületik, majd megjelenik a Magyar Közlönyben. Hány hónapot kell erre várni?
3. Mi lesz a sorsa az elkészített, már majdnem jóváhagyott építési tervnek?
4. Mikorra bírálja el az építési tervet a KÖH?
5. Talál-e az önkormányzat a volt községháza felújításának támogatására szóló pályázati felhívást abban a pillanatban, amikor védetté nyilvánították az épületet?(Ha nem, akkor meddig kell várni rá?)
6. Mikor dönt a képviselő-testület arról, hogy a pályázathoz szükséges önerőt elkülöníti a város költségvetéséből?
7. Honnan, a működés vagy a fejlesztés mely területéről veszi el az önerőhöz szükséges összeget a képviselő-testület?
8. Mikor telik le a pályázat határideje?
9. Meddig bírálják el a pályázatot?
10. Elnyeri-e a kért összeget a város, vagy csak egy részét?
11. Mennyi ideig tart az elnyert támogatás felhasználására kiírandó közbeszerzési eljárás előkészítése?
12. Mi a határideje a pályázatok beadásának és mikor hirdetik ki az eredményt?
13. Megvárja-e mindezt a jelenlegi befektető?
+ 1. Nem dől össze az épület addig, amíg mindennek a végéhez érünk?

Testületi ülés: Lemondás 1.