Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Bemutatkozás Kapcsolatok Híreink Események
adó, adótörvények Adózás, helyi adók AJKP AJKSZP AJTP Alkalmazás Alkotóház Államigazgatás Állatbarát Állattartás Belföld Beruházás Biztosítás Civil hírek Család Dél-Alföldi Régió Egészség Egészségügy / szociális intézmények Egészségügyi ellátás egyenlő bánásmód és esélyegyenlőség Egyenlő esélyek Egyházak Elektronikus ügyintézés Életminőség Életmód Építési ügyek Építészet Érdekességek Érzelmek EU EU pályázatok Európa jövője e-ügyintézés Fejlesztés Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Gasztronómia Gazdasági és kereskedelmi potika Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Hazai sport Helyi önkormányzat Helyi szolgáltatások Ifjúság Információ Informatika Innováció Interjú Internet Internet / multimédia Intézmény Jegyzet Jótékonyság Jótékonysági rendezvények képviselő-testület Kiállítások, konferenciák Kitüntetés Koncert Konferencia Konferencia Könyvismertető Környezet Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közösség Közvélemény Kultúra Kulturális programok Megvalósult fejlesztések Miniszterelnök Munkaerőpiac Műsorok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Nyilatkozat Nyugdíjasoknak Oktatás Oktatás és képzés Önkormányzat Pályázat Pályázatok Politika, közélet Portré Programajánló Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalmi kirekesztés Társadalom Távközlés Történelem Tudás Tudósítás Turizmus Ünnepi híradások Vállalkozások, cégek WRC-európai hálózat
Magyarország Európában


Rendszeresen közlünk majd olyan statisztikai adatokat és survey eredményeket, amelyek segítségével össze lehet hasonlítani a térség országainak gazdasági, társadalmi, politikai, kulturális helyzetét, eredményeit és problémáit, életszínvonalát, életminőségét, egészségi állapotát, életstratégiáit, értékrendszerét, vágyait, félelmeit, reményeit. Hogy az összehasonlítást megkönnyítsük, a számokat, adatokat rávetítjük Európa térképére.


1. térkép MILYEN LESZ AZ ÖN ÉLETE A KÖVETKEZŐ 12 HÓNAPBAN?

Az újonnan csatlakozó országok, nevezzük őket EU10 tagországoknak, lakosai pesszimistábbak, mint a régi tagországé (EU15): többen mondják, hogy életük rosszabb lesz, és kevesebben, hogy életük ugyanolyan, illetve jobb lesz a következő évben.

Azt, hogy ugyanolyan vagy jobb lesz életük, legtöbben Finnországban, Dániában és Svédországban mondták. Legkevesebben pedig Szlovákiában, Lengyelországban, Portugáliában és Lettországban.

A mi régiónkban Magyarország középen helyezkedik el. Az osztrákok, szlovénok, csehek és románok közül többen, a lengyelek és szlovákok közül kevesebben gondolják úgy, mint a magyarok, hogy életük a következő 12 hónapban ugyanolyan, illetve jobb lesz mint most.


2. térkép MILYEN LESZ AZ ORSZÁG GAZDASÁGI HELYZETE A KÖVETKEZŐ 12 HÓNAPBAN?

Azt, hogy ugyanolyan, illetve jobb lesz az ország gazdasági helyzete az elkövetkező évben, legtöbben Törökországban, Finnországban és Dániában, legkevesebben Lengyelországban, Portugáliában és Cipruson gondolják.

A mi régiónkban Magyarország középhelyzetben van. Romániában, Szlovéniában és Ausztriában többen, Szlovákiában, Csehországban és Lengyelországban kevesebben gondolják, mint Magyarországon, hogy országuk gazdasági helyzete változatlan, illetve jobb lesz.


3. térkép MILYEN LESZ AZ ÖN HÁZTARTÁSÁNAK PÉNZÜGYI HELYZETE A KÖVETKEZŐ 12 HÓNAPBAN?

Azt, hogy háztartásuk pénzügyi helyzete ugyanolyan, illetve jobb lesz az elkövetkező egy évben, legtöbben Dániába, Finnországban és Észtországban, legkevesebben Szlovákiában, Lengyelországban, valamint Csehországban és Lettországban gondolják.
A mi régiónkban a csehek után a magyarok a legderűlátóbbak, megelőzve az osztrákokat, lengyeleket, szlovéneket, szlovákokat és románokat.


4. térkép MILYEN LESZ AZ ÖN ÉLETE A KÖVETKEZŐ 5 ÉVBEN?

Kissé hosszabb távon gondolkozva, minden európai ország lakosai derűlátóbbak saját jövőjükkel kapcsolatban. Mint az összes többi dimenzióban, a régi tagországok lakosai átlagosan itt is optimistábbak, mint a tíz új tagország lakosai.
Azt, hogy ugyanolyan, illetve jobb lesz a következő öt évben az életük, legtöbben Luxemburgban, Finnországban és Észtországban általában, legkevesebben Csehországban, Lettországban, valamint Ciprusban és Németországban mondták.
A mi régiónkban Magyarország középen helyezkedik el. Ausztriában, Szlovéniában és Romániában többen, Lengyelországban, Szlovákiában és Csehországban kevesebben gondolják mint Magyarországon, hogy a következő öt év távlatában életük jobb, illetve ugyanolyan lesz, mint most.


Szabó Laura felhasználta az EB61. és CCEB2004.1. kutatások publikált adatait.

(A standard Eurobarometer 61. hulláma. Készítette az European Opinion
Research Group, amely az INRA és GfK Worldwide Piac- és Közvéleméynkutató
ügynökségek konzorciuma.
A csatlakozó országok Eurobarométerének 2004.1 hulláma. Készítette a
Gallup Organization Hungary.)


http://europa.eu.int/comm/public_opinion/archives/eb/eb61/eb61_en.pdf

http://europa.eu.int/comm/public_opinion/archives/eb/eb61/eb61_anx.pdf

http://europa.eu.int/comm/public_opinion/archives/eb/eb61/eb61_en.htm

http://europa.eu.int/comm/public_opinion/archives/cceb/2004/.pdf

Szerző: Szabó Laura
Publikálás dátuma: 2005.01.11 16:38