Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Bemutatkozás Kapcsolatok Híreink Események
adó, adótörvények Adózás, helyi adók AJKP AJKSZP AJTP Alkalmazás Alkotóház Államigazgatás Állatbarát Állattartás Belföld Beruházás Biztosítás Civil hírek Család Dél-Alföldi Régió Egészség Egészségügy / szociális intézmények Egészségügyi ellátás egyenlő bánásmód és esélyegyenlőség Egyenlő esélyek Egyházak Elektronikus ügyintézés Életminőség Életmód Építési ügyek Építészet Érdekességek Érzelmek EU EU pályázatok Európa jövője e-ügyintézés Fejlesztés Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Gasztronómia Gazdasági és kereskedelmi potika Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Hazai sport Helyi önkormányzat Helyi szolgáltatások Ifjúság Információ Informatika Innováció Interjú Internet Internet / multimédia Intézmény Jegyzet Jótékonyság Jótékonysági rendezvények képviselő-testület Kiállítások, konferenciák Kitüntetés Koncert Konferencia Konferencia Könyvismertető Környezet Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közösség Közvélemény Kultúra Kulturális programok Megvalósult fejlesztések Miniszterelnök Munkaerőpiac Műsorok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Nyilatkozat Nyugdíjasoknak Oktatás Oktatás és képzés Önkormányzat Pályázat Pályázatok Politika, közélet Portré Programajánló Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalmi kirekesztés Társadalom Távközlés Történelem Tudás Tudósítás Turizmus Ünnepi híradások Vállalkozások, cégek WRC-európai hálózat
A városrehabilitációs program keretében megújul Dombóvár és Mohács egy-egy területe

2010-re több mint 1 milliárd forintos beruházással megújul Dombóvár belvárost övező területe, valamint Mohács déli városrésze. A felújítások 2500 helyi lakost érintenek, melynek eredményeként több mint 40 lakás újul meg, 13 új közösségi és profitorientált szolgáltatás jön létre, ahol 14 új munkahely létesül.

A beruházások célja, hogy a társadalmi és szociális problémákkal fokozottan sújtott, szegregált településrészeken komplex, a lakókörülmények javítását és az ott élők esélyeit és szociális helyzetét egyaránt javító fejlesztésekkel egyrészt megállítsa a települési szegregációt, másrészt a már ma is a társadalom peremére szorultaknak a társadalomba történő visszaintegrálását elősegítse. Az adott városrészekben egyszerre valósulnak meg felzárkóztató programok mind az épített környezet, mind a társadalmi helyzet tekintetében.

A „Leromlott városi területek közösségi célú integrált rehabilitációja” pályázati kiírás (ÚMFT DDOP-2007-4.1.2) első fordulójának eredményhirdetésén elhangzott, hogy Dombóváron megújulnak az önkormányzati szociális bérlakások, kialakítanak egy szabadidős közösségi programoknak szabadtéri színpaddal is helyet adó művelődési központot. Emellett a jelenleg leromlott állapotú és kihasználatlan, műemlék Zsinagóga épületének külső felújításával és átalakításával a város zenei és képzőművészeti központjaként funkcionáló impozáns művészeti galériát hoznak létre. Megújulnak továbbá több utcában a közművek, a térburkolatok, a zöldfelületek és a közvilágítás.
Mohácson a szociális bérlakások felújítása és komfortosítása mellett egy már meglévő épület átalakításával közösségi központot alakítanak ki. Itt kap majd helyet a közösségi funkciók mellett a helyi polgárőrség és egy helyi alapítvány. Kialakítanak még egy modern, minden igényt kielégítő extrémparkot, melynek egyik része egyfajta játszópark (egyebek mellett mászó toronnyal, görparkkal, kötélpályával), a másik része egy szabadidőliget ahol kocogó pályát, főzőhelyeket és más, a szabadidő tartalmas eltöltésére alkalmas teret alakítanak ki. Az út- és járdafelújítások mellett felépül négy új játszótér, továbbá felújítják a református templom homlokzatát is.

A közterületeken megvalósuló beruházások mellett mindkét településen oktatási- és képzési programok indulnak az érintett területen élő, munkanélküli, szakképzetlen lakosság számára, hogy munkaerő-piaci (újra)beilleszkedésüket megkönnyítsék. A projektek általános célja a helyi lakosok bevonásával környezettudatosságuk kialakítása, megerősítése, ezzel pozitív hatás gyakorlása a saját és településük életszínvonalára.