Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Bemutatkozás Kapcsolatok Híreink Események
adó, adótörvények Adózás, helyi adók AJKP AJKSZP AJTP Alkalmazás Alkotóház Államigazgatás Állatbarát Állattartás Belföld Beruházás Biztosítás Civil hírek Család Dél-Alföldi Régió Egészség Egészségügy / szociális intézmények Egészségügyi ellátás egyenlő bánásmód és esélyegyenlőség Egyenlő esélyek Egyházak Elektronikus ügyintézés Életminőség Életmód Építési ügyek Építészet Érdekességek Érzelmek EU EU pályázatok Európa jövője e-ügyintézés Fejlesztés Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Gasztronómia Gazdasági és kereskedelmi potika Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Hazai sport Helyi önkormányzat Helyi szolgáltatások Ifjúság Információ Informatika Innováció Interjú Internet Internet / multimédia Intézmény Jegyzet Jótékonyság Jótékonysági rendezvények képviselő-testület Kiállítások, konferenciák Kitüntetés Koncert Konferencia Konferencia Könyvismertető Környezet Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közösség Közvélemény Kultúra Kulturális programok Megvalósult fejlesztések Miniszterelnök Munkaerőpiac Műsorok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Nyilatkozat Nyugdíjasoknak Oktatás Oktatás és képzés Önkormányzat Pályázat Pályázatok Politika, közélet Portré Programajánló Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalmi kirekesztés Társadalom Távközlés Történelem Tudás Tudósítás Turizmus Ünnepi híradások Vállalkozások, cégek WRC-európai hálózat
Kezdődik a petárda szezon!

Hiába a szabályozás, a petárdázás nem korlátozódik szilveszter éjszakára, már elkezdődött a durrogtatás, ezzel együtt az ijedtében világgá futott állatok tortúrája. Szeretnénk néhány tanáccsal hozzájárulni, hogy idén kevesebb áldozata legyen az ünnepeknek.

Minden kutyán legyen nyakörv, és azon telefonszámos biléta. Nem szétcsavarható patron, mert az szétesik, annál a 20 forintos kulcsjelölő műanyag biléta is jobb. Bármilyen fegyelmezett is a kutyánk ebben az időszakban csak pórázon sétáltassuk.  Szilveszterkor este 10 és hajnali 3 óra között lehetőleg ne vigyük ki a kutyákat, a kertben tartott kutyát zárjuk biztonságos helyre, ilyenkor nem neki kell ránk vigyáznia, hanem nekünk rá.

Az egyébként is félős kutyákat ne hagyjuk magukra, biztosítsunk nekik védett helyet, ha szükséges adjunk nekik nyugtatót. Enyhébb esetekre a szabadon kapható szerek is elegendőek, pánikra hajlamos kutyák nyugtatózását az állatorvos által ajánlott szerekkel tegyük. A benyugtatózott kutyát tartsuk meleg helyen.

Még mindig nem késő mikrochippel ellátni az ebeket, hogy ha elvesznének könnyen hazajuttathatóak legyenek. Ellenőrizzük a www.petvetdata.hu oldalon, hogy chipes kutyánk regisztrálva van-e, az állatorvossal ellenőriztessük, hogy a regisztrált adataink aktuálisak, pontosak-e. Mikrochipről bővebben:  www.m-a-x.hu 

Legyen kéznél fénykép az ebről arra az esetre, ha keresni kell.

A gyepmesteri telepeken, menhelyeken már most teltház van, szükség van a civilek aktív segítségére! Aki teheti készüljön fel rá, hogy néhány napra befogadja a talált kutyát, nézzen körül hogyan tudja szükség esetén szeparálni garázsban, kennelben, melléképületben, vagy akár fürdőszobában. A petárdás kutyák 90%-a pár nap alatt hazajuttatható, a maradék 10%-ot a dömping múltával már fogadni tudják a gyepmesterek, menhelyek.

Aki nem tud kutyát befogadni, az segítsen az információáramlásban, figyelje a fórumokat, tegye fel a látott kutyákat, fotózza le a friss elveszettek, találtak plakátjait, és tegye fel a netre, ha sikerült összepárosítani elveszettet a megtalálttal, akkor értesítse a gazdikat.

Mindenki készüljön előre, gyűjtse be a környék állatorvosi rendelőinek, állatvédő szervezeteinek, gyepmesteri telepinek elérhetőségét, ne akkor kelljen kapkodni, ha baj van!

Mit tegyünk, ha elveszett az eb?

Ha első nekifutásra pár háztömbön belül nem találtuk meg, akkor gyorsan fel kell tenni a netre az eb képét, leírását, az elvesztés helyét, telefonszámokat. Készítsünk plakátokat, és keresés közben jól látható, forgalmas helyekre tegyük ki. Érdemes a környék összes állatorvosi rendelőjét értesíteni, ha van rá lehetőség, akkor kitenni a plakátot a váróban. Nem leszel egyedül a problémáddal, fogjatok össze a környékbeli elvesztőkkel, cseréljetek telefonszámot, fotózzátok a többiek plakátját. Ha kóbor ebbel találkozol próbáld biztonságba helyezni, vagy legalább gondoskodj róla, hogy fotó, leírás, hely felkerüljön a netre, mert őt is keresi valaki.

Mit tegyünk, ha kutyát találtunk?

Ha megteheted helyezd biztonságba, vidd el állatorvoshoz, nézzenek benne chipet. Ha röptében nem tudtad hazajuttatni, akkor tedd fel a netre, plakátold a környéken. Ha nem is tudod befogadni, legalább fotót, leírást, pontos helyet és időpontot tegyél fel a netre.

Hasznos címek:

Koránt sem teljes, de hasznos linkgyűjteményt találsz a www.lelenc.hu oldalon.

Országos adatbázis www.allatok.info ahova a bejelentes@allatok.info címen tudod eljuttatni a hirdetésed.
Budapesten és környékén elveszett-talált kutyák adatainak gyűjteménye: www.allatrendorseg.hu/kutyak.xls  bejelentés a j.zsuzsa@gmail.com email címen, vagy a 70/635-0780 számon SMS-ben is.
Budapest gyepmesteri telepe a www.illatosut.hu oldalon, az adatokat 2-3 naponta biztosan fogjuk frissíteni.
Mikrochipes elveszett kutyák körözése www.m-a-x.hu bejelentés a max@m-a-x.hu címen.
Leggyakrabban használt, képfeltöltési lehetőséggel rendelkező portálok, fórumok:
www.elvesztem.hu     www.gazditkeresek.hu    www.kutyakereso.hu
http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=6731

Önkéntesek hozzák-viszik a híreket a helyek között, de érdemes mindegyikre pakolni, mindegyiket olvasni!

Ideiglenes befogadókat keresünk a műtéten már átesett, de még ápolásra szoruló balesetes kutyáknak, hogy ne az amúgy is szűkös kórházi kapacitást foglalják a várható sérültek elől! Többnyire csonttörött ebek, különleges ellátást nem igényelnek, csak meleg, puha fekhelyet, lépcsőmentes, vagy minimális lépcsőzéssel megoldható sétáltatást. További orvosi ellátását, szükség szerint a tápját biztosítjuk. Pár hét is nagy segítség, gyógyultan – és az ünnepi teltház után - már át tudjuk őket vinni panzióba is. Jelentkezni a 30/500-0209 számon, vagy az info@lelenc.hu címen lehet. Ide várjuk autós önkéntesek jelentkezését is, akik szükség szerint bevethetők az ebek szállításában.

Máris van két eb, aki ideiglenes befogadóra (vagy gazdira) vár:

PankaBogyó 3-4 éves ivartalanított szuka. Vemhesen kóborolt, amikor elütötték a II. kerületben. A balesetben elhaltak a magzatok, ezért a sokktalanítás után azonnal műteni kellett, majd egy újabb műtéttel helyrehozták a kificamodott csípőjét. Szobatiszta, pórázképes, pár lépcső nem akadályozza a közlekedésben. Külsőre keverék, lelkében labradorra  hajaz, mindenkit szeret, mindenkivel kedves.

Nati közepes-nagy termetű fiatal szuka, törött combcsonttal került a kórházba a X. kerületből, hétfőn műtik. Ha a műtét sikeres, akkor szerda-csütörtök táján már költözhetne, ha volna hova. Róla még csak annyit tudunk, hogy kedves, és zokszó nélkül tűri a tortúrát, fájdalmat. Szobatisztaságról, pórázképességről még nem tudunk beszámolni.  

Aki hozzá tud járulni az ő és társaik orvosi költségeihez, az a Lelenc Kutyamentő Egyesület 10300002-20228260-00003285 számlaszámára tudja eljuttatni adományát.

Köszönjük!