Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Bemutatkozás Kapcsolatok Híreink Események
adó, adótörvények Adózás, helyi adók AJKP AJKSZP AJTP Alkalmazás Alkotóház Államigazgatás Állatbarát Állattartás Belföld Beruházás Biztosítás Civil hírek Család Dél-Alföldi Régió Egészség Egészségügy / szociális intézmények Egészségügyi ellátás egyenlő bánásmód és esélyegyenlőség Egyenlő esélyek Egyházak Elektronikus ügyintézés Életminőség Életmód Építési ügyek Építészet Érdekességek Érzelmek EU EU pályázatok Európa jövője e-ügyintézés Fejlesztés Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Gasztronómia Gazdasági és kereskedelmi potika Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Hazai sport Helyi önkormányzat Helyi szolgáltatások Ifjúság Információ Informatika Innováció Interjú Internet Internet / multimédia Intézmény Jegyzet Jótékonyság Jótékonysági rendezvények képviselő-testület Kiállítások, konferenciák Kitüntetés Koncert Konferencia Konferencia Könyvismertető Környezet Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közösség Közvélemény Kultúra Kulturális programok Megvalósult fejlesztések Miniszterelnök Munkaerőpiac Műsorok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Nyilatkozat Nyugdíjasoknak Oktatás Oktatás és képzés Önkormányzat Pályázat Pályázatok Politika, közélet Portré Programajánló Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalmi kirekesztés Társadalom Távközlés Történelem Tudás Tudósítás Turizmus Ünnepi híradások Vállalkozások, cégek WRC-európai hálózat
Telekom Adományvonal a daganatos gyermekek kezelésének javításáért

2009. januárban és februárban az Országos Szövetség a Daganatos és Leukémiás Gyermekekért Egyesületet támogatják azok, akik a Telekom Adományvonalat hívják a 1788-as számon. A szervezet a befolyt összegbôl a Magyar Gyermekonkológiai Hálózat internet alapú tumor-regisztrációs és kommunikációs informatikai rendszerét kívánja kialakítani.

Az elmúlt három évtizedben a daganatos betegségek gyógyítása terén a legjelentôsebb haladás a gyermekkori esetek kezelési eredményeiben történt mind nemzetközi, mind hazai szinten. Míg az 1970-es években csak a betegek töredéke gyógyult meg, ma már átlagosan a gyermekkori daganatos betegek kétharmada gyógyítható. Ennek ellenére az 1-18 éves korosztályban - a balesetek után - még mindig a rosszindulatú daganatos-leukémiás betegségek jelentik a második leggyakoribb halálokot. Fontos, hogy idôben felismerve és megfelelôen kezelve teljesen gyógyítható a betegség.

Az Országos Szövetség a Daganatos és Leukémiás Gyermekekért Egyesület 2005-ben alakult meg több civil szervezet összefogásával, melyek a Magyar Gyermekonkológiai Hálózat kórházaiban kezelt daganatos gyermekeket és az ott folyó gyógyító munkát támogatják. Az egyesület legfontosabb feladatai közé tartozik a Magyar Gyermekonkológai Hálózat gyógyító központjaiban zajló fejlesztések elôsegítése, orvosi m?szerek rendelkezésre bocsátása, rehabilitációs és prevenciós programok kidolgozása és megvalósítása, a nemzetközi kezelési módszerek hazai bevezetése, illetve a gyógyuláshoz elengedhetetlenül szükséges és hiányzó regionális és országos feltételek felmérése és megteremtése.

Ilyen hiányzó feltétel egy olyan internet alapú tumor-regisztrációs és kommunikációs informatikai rendszer létrehozása és m?ködtetése, mely a jelenleg használt, elavult papír alapú országos gyermekonkológiai regisztert váltja majd fel. Az Európában harmadik országos regiszterként, 1971-ben létrejött Gyermek Tumor Regiszter jelenleg a Semmelweis Egyetem II. számú (T?zoltó utcai) Gyermekgyógyászati Klinikáján m?ködik, és tartalmazza a betegek diagnózisát, a betegség idôpontját, helyét és leleteit. A jelenlegi regiszter azonban számos ponton modernizálásra szorul: elmaradott a bejelentô rendszer, a számítogépes nyilvántartás csak részleges, az archiválás nem automatizált, melynek következtében a hosszú távú betegkövetés nehezen kivitelezhetôvé vált.

Az egyesület által kezdeményezett internet-alapú regiszterben a papír alapú bejelentést interaktív számítógépes rögzítés váltja fel, a forgalom pedig kétirányúvá válik a Regiszter és a Gyermekonkológiai Hálózat központjai között, ezzel is megkönnyítve a kezelôorvosok munkáját. Az új rendszer segítségével a kezelt betegek nyilvántartott adatai átláthatóvá és letölthetôvé válnak, a rendszer a folyamatban lévô vizsgálatokat és a régóta nem kontrollált betegeket számon tartja és automatikusan emlékezteti az orvost az elvégzendô feladatokra, hiányzó adatokra, amellett, hogy statisztikai összesítéseket, áttekintéseket is automatikusan elvégez a program.

Az internet-alapú tumor regiszter révén elôszôr válik lehetôvé a gyermekkori tumoros és leukémiás megbetegedések részletes és naprakész térbeli, idôbeli és oki elemzése, valamint a Magyar Gyermekonkológiai Hálózat orvosainak hatékonyabb kommunikációja. A rendszer közvetlenül hozzájárul a betegek re-integrációjához és életminôségük javulásához, a kezelés minôségének javulásához országos szinten, valamint tudományos kutatási eredmények eléréséhez.

A Telekom Adományvonal (1788) a Magyar Telekom vezetékes és mobil hálózatából érhetô el, a hívás és az sms-küldés ára 100 forint. Domino elôfizetésrôl kezdeményezett hívás kivételével az összeg áfamentes. A két hónap alatt beérkezô hívások árát a hívók adományaként teljes egészében az Országos Szövetség a Daganatos és Leukémiás Gyermekekért Egyesület kapja meg.