Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Bemutatkozás Kapcsolatok Híreink Események
adó, adótörvények Adózás, helyi adók AJKP AJKSZP AJTP Alkalmazás Alkotóház Államigazgatás Állatbarát Állattartás Belföld Beruházás Biztosítás Civil hírek Család Dél-Alföldi Régió Egészség Egészségügy / szociális intézmények Egészségügyi ellátás egyenlő bánásmód és esélyegyenlőség Egyenlő esélyek Egyházak Elektronikus ügyintézés Életminőség Életmód Építési ügyek Építészet Érdekességek Érzelmek EU EU pályázatok Európa jövője e-ügyintézés Fejlesztés Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Gasztronómia Gazdasági és kereskedelmi potika Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Hazai sport Helyi önkormányzat Helyi szolgáltatások Ifjúság Információ Informatika Innováció Interjú Internet Internet / multimédia Intézmény Jegyzet Jótékonyság Jótékonysági rendezvények képviselő-testület Kiállítások, konferenciák Kitüntetés Koncert Konferencia Konferencia Könyvismertető Környezet Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közösség Közvélemény Kultúra Kulturális programok Megvalósult fejlesztések Miniszterelnök Munkaerőpiac Műsorok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Nyilatkozat Nyugdíjasoknak Oktatás Oktatás és képzés Önkormányzat Pályázat Pályázatok Politika, közélet Portré Programajánló Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalmi kirekesztés Társadalom Távközlés Történelem Tudás Tudósítás Turizmus Ünnepi híradások Vállalkozások, cégek WRC-európai hálózat
Egyetemi Ki mit tud ötödször

A Pannon Egyetem Közművelődési Titkársága immár ötödik alkalommal rendezte meg művészeti vetélkedőjét az egyetem kultúrát ápoló diákjai számára. A hagyományoknak megfelelően az előadóművészet négy kategóriájában mérettek meg az indulók: vers- és prózamondás, ének, hangszeres zene, tánc.

A Tiéd a színpad elnevezésű egyetemi Ki mit tudon idén 16 műsorszámot tekinthetett meg a nagyszámú közönség a Pannon Egyetem aulájában. Mivel a rendezvény immár ötödik alkalommal került megrendezésre, így néhány újítással is éltek a szervezők. A szakmai zsűriben ezúttal helyet kapott a Hallgatói Önkormányzat szakképviselője, a nézők szavazhattak az este legkiemelkedőbb produkciójára, a HÖK jóvoltából a közönségdíjas egy mikrofon alakú tortát nyert, a voksukat leadó nézők között is kisorsoltak egy egyetemi emblémával ellátott tárgyakból összeállított ajándékcsomagot. A szokásokhoz híven az indulók a részvételt igazoló emléklapok mellett a produkciók minősége alapján könyvutalványokban részesültek.

A vers- és prózamondás illetve az énekes kategóriákban a zsűri inkább a klasszikusabb előadásokat találta jobbnak, így megosztott első helyet kapott a székely népmesét mondó Nedermann Katalin (magyar-színháztörténet szak) és a Gyulai Pál versét szavaló Battyányi-Nagy Annamária (gazdálkodás-menedzsment szak), valamint az élen végzett Szász Emese (magyar szak), aki moldvai népdalokat énekelt. A napjainkban oly divatos műfaj, a stand-up comedy, először színesítette a kulturális seregszemle programját, s mindjárt két fiatalember is megcélozta a rekeszizmokat.

A zenészpalánták között a darbukát és ceglédi kannát bűvölő Franczia Dániel (magyar-etika szak) nyert, míg a táncos műsorszámok közül a zsűri Samu Edina (közgazdász szak) mécsesekkel és Ízisz szárnnyal előadott hastáncát emelte ki. A színvonalas produkciók sorát a Magyar Evangéliumi Keresztény Diákszövetség egyetemi tagozatának humorral fűszerezett, elgondolkodtató villámjátéka zárta.