Belépési ponthoz
Fejrész ki
 
Híreink
Híreink Kapcsolatok Impresszum
Adózás, helyi adók Államigazgatás
Állatbarát
Állattartás Balaton Befektetés Bemutatjuk Bér, jövedelem Beruházás Biztosítás Borturisztika, borturizmus Cégek, vállalkozások hírei Cégvilág Civil hírek Család Egészségügy / szociális intézmények Egyesület Egyházak Elektronikus ügyintézés Elemzések, tanulmányok Életmód Energiagazdálkodás Építési ügyek Érdekességek Események EU információk EU pályázatok Felhívás Fiatalok Foglalkoztatás Fogyasztóvédelem Gasztronómia Gazdasági hírek Gazdaságpolitika Gyermek és ifjúsági ügyek Gyermeknevelés Helyi önkormányzat Helyi rendeletek Helyi szolgáltatások Helytörténet Hőszolgáltatás Humán Idegenforgalmi információ Információ Informatika Informatika és távközlés Innen-onnan Innováció Interjú Internet / multimédia Irodalom Jegyzet Jótékonyság Kamarák Karácsonyi ünnepségek Karrier Katasztrófavédelem Képviselők Képviselők hírei Képviselőtestület képviselő-testület Kézilabda Kiállítások, konferenciák Kistérségek Kitüntetés Koncert Konferencia Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum Kosárlabda Könyvismertető Környezetvédelem Közbiztonság Közérdekű információk Közlekedés Közlekedési információk Közműépítés Közműépítés és szolgáltatás Köztársasági elnök Közvélemény Kulturális programok Labdarúgás Lelkisegély MSZP Munkaerő Munkavédelem Műszaki Tudományok Nemzeti Fejlesztési Terv Nemzetiségi ügyek Népművészet Nyugdíjasoknak Oktatás Pályázatok Parlament Párthírek Pedagógia Polgári védelem Politika, közélet Portré Rally Regionális programok Rendezvény Rendőrségi hírek Sport / fittness / szabadidő Sportrendezvény Statisztika Szabadidő Szociális ügyek Szociálpolitika Társadalom Távközlés Technika Terrorizmus T-Kisebbségek Történelem Törvény, rendelet, szabályozás Tudományos hírek Tudósítás Turizmus TV, rádió Utazás Ünnepségek Vállalkozásfejlesztés Vallás Vélemények Vízszolgáltatás
Sok gyurgyalag, kevés fecske - természetvédelmi hírek Baranyából 2009. október 15. 14:11 Bár a baranyai madarászok idei "létszámfelmérésük" során 51 párral kevesebb gyurgyalagot számláltak, mint 2008-ban, de ez a szám is közel 80 %-kal több a 2002 évinél. Aggasztóan csökkent viszont 2009-re a fecskeállomány a megyében.
Elhúzódó békamentés - több rétisas: "állati" hírek Baranyából 2009. április 3. 20:47 Tavaly a békamentés már március közepén befejeződött, de idén akár április közepéig is elhúzódhat - tudtuk meg Bank Lászlótól. A magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület pécsi irodavezetője szerint a "késés" oka egyértelműen az időjárás.
Baranyában műfészket kapnak a fekete gólyák 2009. március 11. 21:53 Vélhetően csak kevesen tudják, hogy a fekete gólyák - fehér rokonaikkal ellentétben - a háborítatlan erdőségek rejtett zugait kedvelik. Szívesen építik fészküket a fiatalabb erdőállományokban visszahagyott idős hagyásfákra, az ún. böhöncökre. A nagyméretű, lapos fészek legtöbbször kihajló oldalág ágvillájában található, gyakran igen alacsonyan, alig 5-10 méter magasságban.
A kék vércse és a vetési varjú az év madara 2009-ben 2009. február 2. 15:16 A természetvédők általában egy-egy madárra kívánják ráirányítani a közvélemény figyelmét, amikor az év madaráról döntenek, ám 2009-ben - rendhagyó módon - ezúttal két madárfajt állítottak a figyelem középpontjába.
Gyöngybaglyok: romlott a helyzet Baranyában 2009. január 1. 20:19 A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület pécsi csoportjának jóvoltából a helyilapok.hu olvasói is figyelemmel kísérhetik Baranya megye madaras híreit. Bank László irodavezető ezúttal a gyöngybaglyok romló helyzetéről téjékoztatott, s az általa elmondottakat az érdeklődők most e sorokat olvasva maguk is megismerhetik.
"Madaras" hírek Baranyából: sikeresnek ígérkezik a vörös vércsék telepítési programja 2009. július 29. 21:51 A vörös vércsék állományának növelése érdekében 2006-ban indítottuk be védelmi programunkat, ami alapvetően a fészkelési lehetőségek bővítésére irányul - mondta el a helyilapok.hu-nak Bank László. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület pécsi irodavezetője elárulta: a megye déli részének füves területein költőodúkat, fészektálcákat helyeztek ki annak reményében, hogy ezeket majd elfoglalják a vércsék.
Kevés a gólya, még kevesebb a fecske - állítják a madárvédők 2009. április 1. 22:36 Normál esetben Március már a gólyák visszaérkezésének első időszaka. Az idén azonban az időjárás nem kedvezett hazatérésüknek. Az ismétlődő hidegfrontok miatt csak a legbátrabbak vállalták az utolsó szakasz, a Boszporusz és a Kárpát-medence közötti távolság megtételét. De nem jobb a helyzet a fecskékkel kapcsolatban sem - mondják a szakemberek.
Kezdődik a tavaszi madárgyűrűzés Sumonyban, a békamentés pedig Sikondán és a Pécsi-tónál. 2009. március 2. 10:20 Március első napjától kezdve - április végéig - ismét folyamatosan működik a Baranya megyei Sumonyban a madárgyűrűző tábor. A madárvonulás tavasszal lényegesen gyorsabban zajlik, mint ősszel, de a befogás módszere, az adatok felvételezése ugyanaz. Csak a standard módszerekkel történő vizsgálatok adhatnak választ a madarak vonulásának ma még nyitott kérdéseire. A résztvevők, akik heti turnusokban váltják egymást, e kérdéskör tudományos megalapozásában segédkeznek.
Újabb érdekes "madaras" hírek Baranyából 2009. január 2. 21:18 Vajon hol telenek a tengelicek? Túlélhetik-e a telet azok a gólyák, melyek nem tudtak társaikkal elrepülni a messzi déli vidékekre? Bizonyára sokakban felmerültek már ilyen, s hasonló kérdések - melyek többnyire válasz nélkül maradtak. Ezúttal egy szakembertől kértünk tájékoztatást, aki készséggel állt a helyilapok.hu rendelkezésére.
Hogyan játsszuk ki a Madárvédelmi Direktívát? 2008. december 31. 22:48 Az Európai Unió a természeti értékek védelme érdekében számos előírást hozott. Ezek egyikében, a Madárvédelmi Direktívában szerepel, hogy a tavaszi vonulás időszakában tilos a madarak vadászata. Az idén ennek szellemében Magyarországon levették a vadászható fajok listájáról az erdei szalonkát, s ezzel hazánk is teljesítette az előírásokat. A honi 50-60 ezres vadásztársadalomban körülbelül 2 ezer vadász hódolt a szalonkavadászat szenvedélyének, akik a terítékadatok alapján éves szinten 8-10 ezer szalonkát fűztek aggatójukra. A vadászati lehetőség elvesztésébe azonban nem kívánnak belenyugodni!